Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Проблем при зареждане на сайта 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 02:00
Мнения: 3
Мнение Проблем при зареждане на сайта
Добър ден!
Не знам в кой раздел да поставя темата. Потърсих други, засягащи същия проблем като моя, но открих само далечни връзки. По същество: не мога да заредя сайта. Нямаше да ви занимавам с това, ако не се беше превърнало в рецидив (всеки ден, в продължение на вече седмица). И ви уверявам, че проблемът не е в моя телевизор. Защото:
1. Чистя си редовно кеша и бисквитките (налага ми се и не специално заради fortegames.com)
2. Тествам с други компютри, други браузъри.
3. Обновявам си флаша (пак ми се налага).
4. Правя се на умна и се опитвам сама да си реша проблема, преди да започна да занимавам друг с него.

В следствие на всички точки, след поредни неуспешни опити да заредя страницата на сайта, стигнах до IP - 87.120.7.138 - това на fortegames.com. До тук добре - през ай пи виждам страницата. Но когато се опитам да се логна - отново гореща супа (прилагам паралелни снимки). Което ме навежда на мисълта, че редиректването към домейна е ключовият момент към моя проблем, вероятно DNS настройки? Но тук омагьосаният кръг се затваря, защото ако е това – проблемът ще е масов, а повечето ми познати в сайта го нямат. Тогава? Може би временно запушване на портове от доставчика ми? Ако е това – ок. Но бих искала да знам със сигурност. Можете ли да ми помогнете?
[url]http://postimg.org/image/6jgysivv3/[/url]


Чет Юни 12, 2014 10:31
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение Re: Проблем при зареждане на сайта
Здравейте,
вижте какви са настройките на DNS сървърите на компютъра си и пробвайте да смените поне единият DNS с някой open DNS server, например тези на Гугъл:

https://developers.google.com/speed/public-dns/


Чет Юни 12, 2014 14:53
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 02:00
Мнения: 3
Мнение Re: Проблем при зареждане на сайта
Благодаря! В момента всичко е наред, но утре вероятно ще пробвам с промяна на мои DNS-и от предложените. И все пак не разбирам защо се получава този проблем в някоя определена част от денонощието...


Чет Юни 12, 2014 16:48
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение Re: Проблем при зареждане на сайта
DNS сървърите отговарят за преобразуването на буквено-цифровото име на сайтовете - в нашият случай fortegames.com - до неговият реален IP адрес. Всичко в мрежата по принцип е цифри, не имена, поради тази причина нямате никога проблем да отворите сайта по IP адрес. Причината да не можете да отворите по-късно сайта по име е защото вашият DNS сървър, който отправя запитване към други DNS сървъри не може да свърже името с IP адреса. Не можем да кажем какъв е точно проблема по простата причина, че не знаем какви DNS сървъри ползвате, но дори и тогава причината е само една - DNS сървъра ви не може да открие IP-то което отговаря на името на сайта.


Чет Юни 12, 2014 20:19
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 02:00
Мнения: 13
Мнение Re: Проблем при зареждане на сайта
От снощи имам подобен проблем,като описания по-горе.Чистих кеша и бисквитките,рестартирах,пробвах с 3 различни браузъра,проблема си остана.Снощи след доста опити влизах в сайта,днес не ми зарежда главната страница изцяло,а само частично и така не мога да вляза в новите версии на игрите,защото не ми ги показва-има бяло поле.
Ето 1 скрийншот за по-ясно.


Прикачени файлове:
scr1.jpg
scr1.jpg [ 42.9 KiB | Прегледано 14999 пъти ]
Сря Дек 31, 2014 16:48
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение Re: Проблем при зареждане на сайта
От време на време се появява този проблем.


Чет Яну 01, 2015 02:53
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron