Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Задачи за по-напредналите 
Автор Съобщение
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 02:00
Мнения: 287
Местоположение: Sofia
 Задачи за по-напредналите
Единият затворил играта, но накрая загубил разиграването, понеже успял да натрупа едва 60 т. Другият играч събрал също 60 т. Никой от двамата не е обявявал 20 или 40.

1. Колко карти е имало на пода в момента на затварянето?
2. Какви точно за били тези карти?

_________________
Аз съм неочаквано добра комбинация...

И запомни едно: Играта ми, е много по-добра, от играта ти !

Кьорав карти не играе!

Избягвай тълпата- Сенека

Не съм толкова глупав, че да играя непрестанно на карти или зарчета!


Последна промяна Perpetuum на Чет Фев 28, 2013 11:02, променена общо 1 път

Вто Ное 20, 2012 10:07
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 11:04
Мнения: 427
Мнение Re: Задача за по-напредналите
Аз не съм кой знае къв спец на сантасе ама освен да е имало 4 деветки долу,тоест - 0 точки,друго не виждам кво да е :D

_________________
Много мразя парцал да се прави на хавлиена кърпа


Вто Ное 20, 2012 13:38
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 02:00
Мнения: 287
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Задача за по-напредналите
Браво и благодаря за верния отговор.

Ето друга задачка, за още по-напредналите:

В процеса на играта единият е затворил, но накрая загубил разиграването, понеже успял да натрупа едва 65 т. Другият играч събрал 50 т.
Никой от двамата не е обявявал 20 или 40.
1. Колко карти е имало на пода в момента на затварянето?
2. Какви точно за били тези карти?

Възможно е този път да има повече от един правилен отговор...

_________________
Аз съм неочаквано добра комбинация...

И запомни едно: Играта ми, е много по-добра, от играта ти !

Кьорав карти не играе!

Избягвай тълпата- Сенека

Не съм толкова глупав, че да играя непрестанно на карти или зарчета!


Вто Ное 20, 2012 15:41
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение Re: Задача за по-напредналите
Да кажем - дама, вале и 2 деветки е имало накрая :)

_________________
Целият живот е една лъжа и очакваме хората да не ни лъжат?!(колко сме наивни понякога)


Вто Ное 20, 2012 19:28
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 02:00
Мнения: 287
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Задача за по-напредналите
Даденият отговор е верен, но непълен. Съществува и второ решение:

При затварянето на пода е имало не 4, а 6 карти. Те са били (в произволен ред, но винаги с една и съща обща стойност от 5 т.):

9, 9, 9, 9, V, Q

_________________
Аз съм неочаквано добра комбинация...

И запомни едно: Играта ми, е много по-добра, от играта ти !

Кьорав карти не играе!

Избягвай тълпата- Сенека

Не съм толкова глупав, че да играя непрестанно на карти или зарчета!


Сря Ное 21, 2012 09:01
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение Re: Задача за по-напредналите
[quote="Perpetuum"]Даденият отговор е верен, но непълен. Съществува и второ решение:

При затварянето на пода е имало не 4, а 6 карти. Те са били (в произволен ред, но винаги с една и съща обща стойност от 5 т.):

9, 9, 9, 9, V, Q[/quote]
Е, ясно е, че има и друг възможен отговор, аз дадох по-логичния, не бе нужно да пиша и другия вариант, при положение, че логиката в отговора се състои в Петте точки, от там нататък, както и да се наглася, за да се образува 5 точки е верно.. :)

_________________
Целият живот е една лъжа и очакваме хората да не ни лъжат?!(колко сме наивни понякога)


Сря Ное 21, 2012 19:34
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 02:00
Мнения: 287
Местоположение: Sofia
 Нова задача за по-напредналите
Ето и следващата задача, но този път само за най-напредналите!

Възможно ли е такова разпределение на картите с последващото им разиграване, при които единият да спечели с резултат 88 на 32 точки? В играта не са обявявани 20 или 40!

_________________
Аз съм неочаквано добра комбинация...

И запомни едно: Играта ми, е много по-добра, от играта ти !

Кьорав карти не играе!

Избягвай тълпата- Сенека

Не съм толкова глупав, че да играя непрестанно на карти или зарчета!


Последна промяна Perpetuum на Чет Фев 28, 2013 11:04, променена общо 1 път

Пет Ное 30, 2012 12:07
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 02:00
Мнения: 5
Мнение Re: Задача за по-напредналите
Не е възможно :)


Пет Ное 30, 2012 22:26
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 02:00
Мнения: 5
Мнение Re: Задача за по-напредналите
Нали играта при 66 приключва с победа, за да има 88 без обявено 20 или 40 трябва да е минал 66 и да направи следващо взимане, а играта при 66 ще приключи, така че това няма как да стане


Пет Ное 30, 2012 22:28
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение Re: Задача за по-напредналите
[quote="Perpetuum"]Ето и следващата задача, но този път само за най-напредналите!

Възможно ли е такова разпределение на картите с последващото им разиграване, при които единият да спечели с резултат 88 на 32 точки? В играта не са обявявани 20 или 40![/quote]
Освен ако играта не е на живо и играча не си брои картите, може. Но пък и щом не е обявяван анонс, може пък и да се обяви накрая и да се получи съответния резултат.
Пример: Резултат 48 на 32, обявява се 40 и се получава 88 на 32 :) Все пак не е казано, че е края на разиграването, или че няма шанс за обява на анонс.. :)

_________________
Целият живот е една лъжа и очакваме хората да не ни лъжат?!(колко сме наивни понякога)


Пет Ное 30, 2012 23:18
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Дек 28, 2011 02:00
Мнения: 5
Мнение Re: Задача за по-напредналите
[quote="rokera_henry"][quote="Perpetuum"]Ето и следващата задача, но този път само за най-напредналите!

Възможно ли е такова разпределение на картите с последващото им разиграване, при които единият да спечели с резултат 88 на 32 точки? В играта не са обявявани 20 или 40![/quote]
Освен ако играта не е на живо и играча не си брои картите, може. Но пък и щом не е обявяван анонс, може пък и да се обяви накрая и да се получи съответния резултат.
Пример: Резултат 48 на 32, обявява се 40 и се получава 88 на 32 :) Все пак не е казано, че е края на разиграването, или че няма шанс за обява на анонс.. :)[/quote]
Доколкото е видно с просто око, Митак играта трябва да е без анонсиране на 20 или 40


Съб Дек 01, 2012 12:54
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение Re: Задача за по-напредналите
[quote="_Crystal_"][quote="rokera_henry"][quote="Perpetuum"]Ето и следващата задача, но този път само за най-напредналите!

Възможно ли е такова разпределение на картите с последващото им разиграване, при които единият да спечели с резултат 88 на 32 точки? В играта не са обявявани 20 или 40![/quote]
Освен ако играта не е на живо и играча не си брои картите, може. Но пък и щом не е обявяван анонс, може пък и да се обяви накрая и да се получи съответния резултат.
Пример: Резултат 48 на 32, обявява се 40 и се получава 88 на 32 :) Все пак не е казано, че е края на разиграването, или че няма шанс за обява на анонс.. :)[/quote]
Доколкото е видно с просто око, Митак играта трябва да е без анонсиране на 20 или 40[/quote]
Ммм не съм много съгласен :) Самото изречение "В играта не са обявявани 20 или 40" не затвърждава правилото, че не може да се обяви. Споменава се, че не са обявявани, не се споменава към края на раздаването ли е и дали има или няма възможност за анонс. Ако няма такава възможност е ясно, че в сайта не може да се постигне този резултат, а близък до него, например -87 на 33.. :)

_________________
Целият живот е една лъжа и очакваме хората да не ни лъжат?!(колко сме наивни понякога)


Съб Дек 01, 2012 20:10
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 02:00
Мнения: 287
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Нова задача за по-напредналите
Отговорът на Crystal е верен: Не в възможно да се направи 88 на 32.

Другият отговор, споменат в рамките на шегата, също е верен:
Възможно е, но при положение ако се Е играло на живо, а водещият играч не е броил картите си своевременно.

А ето и моят коментар:
Непосредствено преди да спечели разиграването водещият е могъл да има максимум 65 т. Най-голямият брой точки, които се правят от една ръка са 22- от две Аса. Или общо 65+22=87 т. Следователно е невъзможно да се спечели с 88 т.

1. Според условието не са правени никакви анонси. На практика обаче става дума за печелившия. Защото всъщност няма никакво значение дали по-слабият е обявил или не каквото и да било.
2. Също няма никакво значение дали водещият е обявил 20 или не! Понеже дори и с обявено 20 в самия край, неговите точки не могат да превишат 65+20=85. (а тези 65 т. може да са събрани и с негови анонси на 20)
3. Дали губещият е направил точно 32 т., също е без съществено значение.

Затова предлагам условието на същата задача, но в нейната съвършенна форма:

Възможно ли е такова разпределение на картите с последващото им разиграване, при които единият да спечели с резултат 88, без да е обявявал 40 ?

_________________
Аз съм неочаквано добра комбинация...

И запомни едно: Играта ми, е много по-добра, от играта ти !

Кьорав карти не играе!

Избягвай тълпата- Сенека

Не съм толкова глупав, че да играя непрестанно на карти или зарчета!


Последна промяна Perpetuum на Чет Фев 28, 2013 11:04, променена общо 1 път

Вто Дек 04, 2012 11:08
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 02:00
Мнения: 287
Местоположение: Sofia
 Загуба след обявяване на 20+40
Понякога се случва играчът обявил 40 и 20 да загуби разиграването. Разбира се- доста рядко- защото все пак автоматично се правят цели 60 т. от двата анонса. Но не е изключено останалите 6 т. да не могат да се съберат...
(аз лично съм бил свидетел на няколко подобни загуби от мои противници)

По същия начин най-вероятно е възможно да се загуби и след обявяване на три пъти по 20, т.е. след 20+20+20 от един и същ играч. Нямам конкретен пример, но поне засега не виждам никакво възражение, че такъв вариант е теоретично невъзможен! Ако някой знае нещо повече, нека представи своето контра-доказателство.

След горното въведение искам да задам няколко задачки, свързани с анонсирането от един и същ играч на 40+20. Или 20+20+20. И така, номерирани по реда на повишена трудност:

Възможно ли е след анонси от единия играч на 40+20, той да направи точно:
1. 60 точки
2. 61 т.
3. 64 т.

4. Възможно ли е след анонси от единия играч на 20+20+20, той да направи точно 62 точки?

5. Един играч е подменял картата на пода, по някое време е затворил играта и е обявявал 20+20+20. Възможно ли е накрая да загуби разиграването?

_________________
Аз съм неочаквано добра комбинация...

И запомни едно: Играта ми, е много по-добра, от играта ти !

Кьорав карти не играе!

Избягвай тълпата- Сенека

Не съм толкова глупав, че да играя непрестанно на карти или зарчета!


Последна промяна Perpetuum на Чет Апр 11, 2013 11:32, променена общо 1 път

Чет Фев 28, 2013 10:58
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 02:00
Мнения: 287
Местоположение: Sofia
Мнение Лесна задачка
Играч затворил, но не успял да събере необходимите точки и затова загубил 3 т. от разиграването.

Да се докаже, че и в най-лошия случай не би могъл да загуби 3 т. ако е продължил без да затваря.

:?: :? :idea: :arrow: :smart:

_________________
Аз съм неочаквано добра комбинация...

И запомни едно: Играта ми, е много по-добра, от играта ти !

Кьорав карти не играе!

Избягвай тълпата- Сенека

Не съм толкова глупав, че да играя непрестанно на карти или зарчета!


Сря Мар 13, 2013 19:38
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: