Напиши нова тема Отговори на тема  [ 127 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"? 

35 или 44 точки да се пишат за валат на "Без коз"?
35 т. 67%  67%  [ 412 ]
44 т. 33%  33%  [ 202 ]
Общо гласове : 614

35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"? 
Автор Съобщение
напреднал
напреднал

Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 22:24
Мнения: 200
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
П.П ами този ЯН си е напълно прав и го е написал като за хора които са си недобре
.т.е. ами ние си го играеме така в наше село,или да ама ни в големиат град го играеме по друг начин.е все пак ЯН си е прав и там има таблица виште я и помислете


Пет Ное 07, 2008 01:48
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
[quote="idiot4etooo"]А бе хора има си една книга от Ян Рон издадена преди 20 год. и в нея е написано следното :
КОЗОВАТА ИГРА Е 16т.
БЕЗ КОЗ Е 26т.
ВСИЧКО КОЗ Е 26т.
" Ако противниковата страна не успее да спечели нито една взятка,победителите получават ПРЕМИЯ 9т. за така наречения валат. "
От тук нещата стават елементарни:
КОЗОВАТА ИГРА Е 16т. + 9т. = 25
БЕЗ КОЗ Е 26т. + 9т. = 35
ВСИЧКО КОЗ Е 26т. + 9т. = 35
Хората са написали правилата не се правете на по-умни от тях и не вадете глупави теории за това че на без коз се пише 44 защото сте смешни.Всеки който казва че е 44 по добре да спре да играе вие утре ще кажете,че при всичко коз 9 ще го броите за 20т. а J ще го броите за 14т.[/quote]
Това за великия Ян Рон е смешно пич.Ти имаш ли представа колко разновидности на белота има и от колко време съществува тази игра? Аз започнах да играя белот преди 25 години,но тогава го играехме без правила трябваше да излезе тази книга да я прочетем за да можем да играем спокойно и с правила :e100: Рон е писал книга за разновидност на белота наречена френски белот,а играта белот идва от Турция,ако те интересуват правилата на корените на белота трябва да се поровиш в турска антична литература,защото белот се играе минимум от 500 години.Всяка игра се мени с течение на времето.Смисъла на думата игра е развлечение на определен брой хора.Няма значение дали играят по правилата на Рон или по правилата на Трифон от Вълчи дръм,след като си прекарват времето добре.Истината е една и тази анкета е напълно безмисленна и не знам защо не е в коша до сега,истината е че няма никакво значение колко точки се дават за валат на безкоз.Каквото е за единия отбор това е и за другия.


Пет Ное 07, 2008 12:48
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Апр 07, 2008 14:35
Мнения: 2
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Никой не е казал ,че за едните се пише по малко за другите повече.Работата е там ,че все пак трябва да се спазват правила както е и в живота така е и в играта без някой правила става анархия както е тук в момента.Не съм казъл, че той е измислил играта а ,че е написал тази книга с правилата на мн игри на карти.И си прав това е игра за забавление просто има хора които се взимат мн на сериозно и си мислят че са най-великите играчи и поставят победата преди забавлението и играят за победа не за удоволствие.


Пон Ное 10, 2008 13:21
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Ако ти е все едно дали ще спечелиш или загубиш никога няма да играеш белот на ниво.Играта за победа се нарича спортна злоба и е най–важната черта в характера на добрия играч.Рон е написал книга за правила,такива каквито са според него,никой не ти е казал че трябва да се играе без правила,просто ти казах че играя белот преди да е била издадена библията на белота на великия Рон и пак сме играли по правила.Сядаш на масата и питаш,безкоза с качване или без качване?,валата на безкоз 35 или 44 е?,като имаш каре квинти,кварти и терци вървят ли и точка.Започваш игра и това е.Няма книги,няма буквари.За да се играе игра се спазват правила,но никъде не е казано че трябва да са на този господин или на който и да е било.С това за Рон исках да ти кажа че не е никакъв критерий за това как ще се играе белота.В поста си писал че стват смешни тези който не играят по книгата.Замисли се дали е така.


Последна промяна shalko на Сря Ное 12, 2008 20:27, променена общо 1 път

Пон Ное 10, 2008 14:42
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 13:33
Мнения: 6
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
И за какво е анкетата в крайна сметка? Вижда се, че мнозинството смята валата на без коз за 35, не 40 точки (200 с/у 90 души). Не е ли крайно време да се приеме гласуването и играта да се промени? Иначе няма полза от цялата тази тема.


Сря Ное 12, 2008 20:00
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Това е най-голямата глупост 44 никъде го няма това или аз не съм го виждал,играя тази игра от 15 години пълна глупост. :?: :?:


Чет Апр 09, 2009 12:38
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 02:00
Мнения: 47
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
[quote="angel-witch"]И за какво е анкетата в крайна сметка? Вижда се, че мнозинството смята валата на без коз за 35, не 40 точки...[/quote]
Първо всеки може да пусне анкета във форума и каквито и да са резултатите от гласуването, това не значи, че заради пуснатата от некой играч aнкета администрацията на сайта ще тръгне да променя правилата на играта. Това че по-голямата част от вас не са играли досега валата на безкоз 44, не означава че никъде не се играе така. В нащо село винаги сме писали 44 при валат на безкоз и ако сега някой от запалените превърженици на 35 ми обясни защо няма да удвояват премията за валат на безкоз, при положение, че удвояват преди това бройките...тогава и аз ще гласувам ЗА 35 .
И второ, имайки предвид, че от играта безкоз можеш да избягаш на всичко, както и факта че при безкоз нямаш терци, кварти и квинти, които да ти вдигат точките, това си е достатачно основание да не сте чак толкова шокирани от двете страшни четворки (44).
Ако на всичко коз валата е 35, то с малко повече късмет една игра с каре валета може да ти донесе дори повече от 55 броя, да не говорим за нелепите случаи в които каре валета се препокрива с друго каре или некоя кварта в парта ти . В перфектния случаи всичко коза може да ти донесе дори 70 броя. Та ето тук не разбирам паниката ви от писането на 44 при валат на безкоз.
Чакам поредния привърженик на 35 да ми обясни къде точно да открия бибилята по белот на Ян Рон /не се хабете в момента я чета / щото тва май на вас ви е единственния аргумент за 35 ! Е аргумент ви е и факта, че досега не сте били чували за 44 .Но аз па съм чувала и за 44 и за 35 и определено намирам повече факти в подкрепа на 44 .

_________________
[color=#800080]Хората са също като животните: големите ядат малките, а малките ги хапят.[/color] Волтер


Чет Апр 09, 2009 13:56
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 22:13
Мнения: 1
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Аз да ви кажа каква е мойта логика понеже отдавна играя белот и съм от Сливен, където ще се проведе 3тото национално състезание по Белот.Официалното правило е 35 точки при валат на Без коз. До тук добре, но точките при Без коз се удвояват, примерно имаш 55 бройки пишеш си 11 точки. Следователно на валат си удвояваш и премията за валт, която е 9точки и така се получава 26+9+9=44точки. Щом се удвояват точките логично е да се удвой и премита. Това е моята логика, който иска да я счита !


Сря Фев 10, 2010 16:44
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Фев 05, 2007 16:05
Мнения: 34
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
[quote="igrata_vip"]където ще се проведе 3тото национално състезание по Белот[/quote]
национално състезание х0х0х0х0 умирам от смях


Сря Фев 24, 2010 01:26
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Мар 05, 2010 02:00
Мнения: 27
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Е как 35 какви са тези правила оставете го 44 ! :oops:


Нед Ное 21, 2010 12:03
Профил
печен
печен

Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 01:15
Мнения: 739
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
На без коз се пишат 35 точки за валат. Това 44 е много погрешно. Не знам от къде е тръгнало, но е грешно. Просто подредбата на картите е такава, че са малко точки в самите бои и самите те накрая се удвояват. В кой друг анонс се удвоява премията за капо? Според вас случайно ли е, че съвпадат 35 за капо на без коз и на всичко коз или са избирани нарочно специални стойности за вале, девятка, асо на всичко коз и на другите игри за да се получи един и същ резултат при еквивалентна игра? Иначе биха ги номерирали от 1,2,3,4... и до където стигнат и готово. А без коз-а е за да има противовес на "Всичко коз". И като такъв не е задължително и качването.

_________________
Подписът ми е махнат за пореден път.
Явно пречи.


Нед Ное 21, 2010 21:21
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
По моят край се играе така.ако е с качване на безкоз при капо 44 ако е без качване35 .


Пон Сеп 12, 2011 16:21
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 19:07
Мнения: 12
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Според мен е несправедливо за една стандартна игра, каквато е без коза, валатът да е 44. Та това е почти една трета от 151, колкото е нужно за една цяла игра. Какво толкова му е специалното на без коз с качване, в сравнение с останалите разновидности - игра на боя и на всичко коз?


Вто Сеп 13, 2011 10:02
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 21:19
Мнения: 620
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
[quote="zar44e"]Според мен е несправедливо за една стандартна игра, каквато е без коза, валатът да е 44. Та това е почти една трета от 151, колкото е нужно за една цяла игра. Какво толкова му е специалното на без коз с качване, в сравнение с останалите разновидности - игра на боя и на всичко коз?[/quote]
Ти май не си много наясно за какво пишеш!
Питаш какво толкова му било "специалното на без коза с качване", поне да си беше направило труда да се осведомиш че тука става въпрос точно за обратното... за без коз БЕЗ качване.
Не знам какво му е специалното на без коза с качване (защото такъв никога не съм играла) но мога подробно да ти обясня какво му е специалното на тоя без коз който се играе тука в сайта и който е Без задължително качване.
Самия факт, че наричаш без коза "стандартна игра" веднага ми показва колко ти е ясен белота и дори няма да си направя труда да пиша повече, защото е трудно да обясниш нещо на човек който представа си няма за какво е дискусията.

_________________
[color=#800080]Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно.[/color] Уолтър Липман


Вто Сеп 13, 2011 10:19
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 19:07
Мнения: 12
Мнение Re: 35 или 44 т. се пишат за валат на "Без коз"?
Eх, шоколадената!
Сигурно си умираш от кеф, че пак намери повод да се изявиш! Наистина се чудя как може да бълваш купища думи, когато са достатъчни само няколко! Явно си особен вид "нарцис"! Изобщо не ми пука за теб, и "специфичните" потребности на твоето его, които задоволяваш тук. И да знаеш, няма да отговарям на това, което, не се съмнявам, ще избълващ след този мой пост.

За всички, които искат нещата с белота тук да бъдат по-добри, ще кажа следното:
В моето писание, осмяно от Hot chocolate по-горе, моля [color=#FF0000]вместо без коз С качване, да се чете БЕЗ качване! [/color]
Мисля, че всеки средно интелигентен човек се е досетил, че е допусната неволна грешка.

Ще повторя - смятам за несправедливо това 44 за валат при без коз без задължително качване!
Подкрепям това което показва текущия резултат в анкетата!


Вто Сеп 13, 2011 17:30
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 127 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: