Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Прости ми 
Автор Съобщение
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение Прости ми
Искам да попитам Всички потлебители на сайта могат ли да казват *Прости ми* и *Извинявай*...Лесно ли произнасят тези думи?На кого бихте поискали прошка в този момент :?: :?: :?:

Аз лично много трудно произнасям тези думи...Рядко допускам да нараня някой,точно по тази причина...


Съб Апр 28, 2007 19:30
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:56
Мнения: 6261
Мнение 
Лъвче,първо поздравления,че постна теми,които са интересни;които си струва да прочете човек,а защо не и да вземе участие в тях.Внесе малко разнообразие,че твърде еднотипни май са темите напоследък във форума.
Ето,че най-накрая ме предзвика и мен да напиша нещо :) Отдавна се опитваше :D
Така,приключих с прелюдията,да започна по същество възнамерявам:)Твърди се,че трите неща,които са най-трудни за казване са:обичам те,извинявай и помогни ми-може би наистина е така.Лично на мен не ми представлява трудност да го направя,стига наистина да го мисля,да го чувствам.А специално за извинявай и прости ми...на мнозинството им е трудно да ги изрекат,причини за това-дал Господ(я голямо его,я считането на признание от този род за признак на слабост,я нещо друго).Но да не се извиниш и да помолиш за прошка,когато си сторил нещо нередно....ми не бива така,не и според моите разбирания.В крайна сметка,да простим не означава да забравим,а да запомним,че никой не е съвършен.Никой не е застрахован от грешки,ваксина срещу това няма,но да поемеш отговорност за това,което си казал или направил...ами то май си е цяло изкуство,което малцина се успели да овладеят.Но както казва Тит Ливий "Potuis sero quam numquam!"Човекшките възможности са неограничени,дали ще ги впрегнем за да постигнем нещо положително или отрицателно е друг въпрос.Но никога не късно да се научиш да искаш прошка и съответно да прощаваш.
Вече мога да отговоря на въпросите ти.Да,аз мога да ги казвам тези думи;да ги произнасям,когато знам,че има за какво да се извинявам и да искам прошка.А тези,чиято прошка ми е била нужна-смятам,че съм я получила вече.
"Аз лично много трудно произнасям тези думи...Рядко допускам да нараня някой,точно по тази причина..." И много добре правиш,виж как се застраховаш-трудно ти е да ги произнесеш заветните думи и точно поради тази причина се стараеш да не нараняваш.Това ми прилича на успешна рецепта :) Ще се опитам и аз така да правя занапред.
Nemo nostrum non peccat;homines sumus!(Никой от нас не е безгрешен,хора сме!)-считам това за добър финал :D Много още може да бъде казано и изписано по темата,разбира се,но това е въпрос на време най-вероятно:)


Пон Апр 30, 2007 18:48
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 21:37
Мнения: 24
Мнение 
Здравеите всички:)
поне по отношение на "прости ми" и "обичам те" според мен е трудно само отначало, парвiя пьт когато ги изричаш, особено ако си сьгрешил или се обясняваш на много скьп за теб човек. 1вия пьт е трудно, защото те е страх от едно "не" нето или от това че ще ти се изсмеят и прочие. Но ведньж думите изречени, става по лесно, не защото свикаваш да грешиш или нещо, но по лесно признаваш когато си сгрешил, или когато трябва да споделиш нещо което ти тежи на сьрцето.


Пон Апр 30, 2007 19:00
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 13:13
Мнения: 5
Местоположение: Sofia
Мнение 
Ами да аз има за какво да се извиня. Преди няколко дена отправих едни не много хубави пожелания към Lavica който няма да изброя сега тя ще се сети и за което получих бан. Извинявам се бях виновен!


Пон Апр 30, 2007 19:01
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="ThEmASk86"]Ами да аз има за какво да се извиня. Преди няколко дена отправих едни не много хубави пожелания към Lavica който няма да изброя сега тя ще се сети и за което получих бан. Извинявам се бях виновен![/quote]

:P :P :P Благодаря ThEmASk86 Много се кефя на хора,които могат да се извиняват....ЕЕЕЕ де да имаше повече такива като теб.Да се сещат,че и те не са безгрешни.За сега лека вечер


Пон Апр 30, 2007 19:23
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 20:46
Мнения: 3
Мнение 
[color=red]Мнението не е по темата[/color]


Пон Апр 30, 2007 23:26
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 22:15
Мнения: 63
Мнение 
много е лесно да каже6 прости ми.вси4ко е въпрос на характер.тези които робуват на не6та като гордост, непримиримост и т.н. не се поставят на мястото на засегнатия и предпо4итат да оставят не6тата по те4ението, трудно 6те ре6ат конфликта.колко изли6но напрежение може да се избегне само с една дума:Прости


Съб Май 05, 2007 08:33
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="briunetka175"]много е лесно да каже6 прости ми.вси4ко е въпрос на характер.тези които робуват на не6та като гордост, непримиримост и т.н. не се поставят на мястото на засегнатия и предпо4итат да оставят не6тата по те4ението, трудно 6те ре6ат конфликта.колко изли6но напрежение може да се избегне само с една дума:Прости[/quote]
Аз искам да ти кажа ,че не робувам на гордост,непримиримост и предрасъдъци -просто много ми е трудно да произнеса тез думички...Прости ми - но не ,че не се поставям на мястото на засегнатият -а просто се старая да не наранявам хората и да няма засегнати.А ако това се случи в дадена ситуация *ще е неволно и без да искам* -не чакам конфликта да се оправи от самосебе си -а намирам начин и думи да се изнясни ситуацията и,ако се разбере че аз съм виновна -мога да наведа глава и да кажа -ИЗВИНЯВАЙ и Прости ми ...Нооо никак не ми е трудно да казвам -ОБИЧАМ ВИ ПРИЯТЕЛИ ... :P :P :P


Съб Май 05, 2007 17:58
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Май 01, 2007 11:44
Мнения: 1
Мнение 
"Прости ми" е много по-трудно да се каже,от "извинявай".Защото "извинявай",поради честата си употреба,някак си губи силата си,докато "прости ми"...е по-различно.Лично аз трудно се извинявам и трудно се намирам за виновна,винаги мога да извъртя така нещата,че аз да съм права или да излезе така,че съм имала основателна причина за да направя дадено нещо.
Но ще е много по-лесно,ако хората се научат да се извиняват и по-важното е да осъзнават грешките си,а не просто така да го казват,колкото да отбият номера!!!


Сря Май 09, 2007 23:16
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 12:11
Мнения: 108
Местоположение: Варна
Мнение Re: Прости ми
[quote="lavica"]Искам да попитам Всички потлебители на сайта могат ли да казват *Прости ми* и *Извинявай*...Лесно ли произнасят тези думи?На кого бихте поискали прошка в този момент :?: :?: :?:

Аз лично много трудно произнасям тези думи...Рядко допускам да нараня някой,точно по тази причина...[/quote]

лично аз съм казвал " извинявай " само един път през живота си и то на най-добрия ми приятел ... НИКОГА на НИКОЙ друг няма да му се извиня в очите закаквото и да е било


Сря Юни 06, 2007 12:50
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение Re: Прости ми
лично аз съм казвал " извинявай " само един път през живота си и то на най-добрия ми приятел ... НИКОГА на НИКОЙ друг няма да му се извиня в очите закаквото и да е било[/quote]

Здравей.Не си прав.Човек винаги може да допусне грешки -но много е вярно дали ще осъзнаеш,че си сгрешил ...Ако го осъзнаеш -не е ли по лесно да се извиниш в очите на някой -отколкото да те гризе съвестта...*Ако я има де* - Никога не казвай -НИКОГА -не знаеш какво ти готви съдбата на следващият ъгъл :P


Сря Юни 06, 2007 14:16
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
лъв4е,винаги е по-лесно да каже6 простими отколкото да приеме6 про6ка,поне така го усе6там аз,защото рядко си про6тавам дори и когато другите ми простят.


Нед Юли 08, 2007 22:26
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пон Май 28, 2007 22:58
Мнения: 14
Мнение 
[b][color=red]Прости ми[/color][/b] единственно на БОГ, [b][color=blue]Извинявай[/color][/b] единственно на себе си 8)


Нед Юли 08, 2007 23:05
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="Louiville"][b][color=red]Прости ми[/color][/b] единственно на БОГ, [b][color=blue]Извинявай[/color][/b] единственно на себе си 8)[/quote]


Много тежки думи...Но ти не си безгрешен -за всяка грешка има и прошка ....Това е стара мъдрост и е много вярна.И на мен ми е трудно да казвам -Прости ми -но се уча -понякога се налага ...и тези две думички Отварят *райски врати*


Пон Юли 09, 2007 07:32
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение 
Бая си е лошо, ако не можеш да прощаваш или пък ако не можеш да изречеш думите "Прости ми".. За жалост и двете неща правя рядко, понеже съм доста безкомпромисна, а и грешките си признавам трудно... И го осъзнавам, и пак си знам моята :) Не правете като мен :))))) ... трябва да се правят компромиси (не винаги естествено, иначе ти се качват на главата :D ) .. Но когато виждаш, че отсреща човекът е разбрал, че е сбъркал, тогава защо да не му дадеш шанс да поправи грешката си? Все пак и ти някога ще попаднеш на неговото място, и тогава ще разбереш какво е да чувстваш вина на плещите си (ако пък и вина не изпитваш - още по-зле) и ще имаш нужда от компромис, който да поправи нещата.. И така де :) Хубаво е да прощаваш (особено на хората, на които държиш) и да искаш прошка, когато наистина си сгрешил :)


Вто Юли 10, 2007 00:47
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: