Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Любопитно! 
Автор Съобщение
болен мозък
болен мозък

Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 02:00
Мнения: 2557
 Любопитно!
[color=#FF00FF]Српоед едно изселдвнае на Кмербидж, няма знанчеие в ккава пословлдеонатест са буиквте в енда дмуа, едивннстеото вжано нщео е пъарвта и поатеднсла бвука да бдаът на пвилнраото мстяо. Остлоаанто мжое да бдъе толтана бъиотркя и вие все пак да четтее без оснобеи уилсия напнисаото. Твоа се длжъи на фктаа, че ние не чтеем дмаута бквуа по бкува, а сатмаа дмуа ктао цляо.

Удиитлвено!!![/color]


Съб Окт 23, 2010 13:14
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 10:31
Мнения: 3153
Местоположение: стара загора
Мнение Re: Любопитно!
:e240:
Ниатсина е удиитлвено!!!


Съб Окт 23, 2010 14:14
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Любопитно!
:e179: Да! Наистина е така! Чете се всичко, въпреки, че са разбъркани буквите! И удивително е, за това, че някои хора дори и правилно да им е написано пак не могат да го прочетат! :super:

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Съб Окт 23, 2010 15:03
Профил
печен
печен

Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 01:15
Мнения: 739
Мнение Re: Любопитно!
Това се нарича рефлекс на мързела.
Накарайте някое дете от втори клас да ви го прочете. Няма да успее. Защото няма създаден този рефлекс. То чете дословно. Точно по същата причина може да не забележим нещо, което ни е пред очите, а да видим друго и то случайно.
Оттам идва и поговорката "Ако искаш да скриеш нещо от някого, сложи му го пред очите".
Същата е и причината, поради която децата виждат делфини на снимката, а вие какво виждате ?


Прикачени файлове:
dolphin.jpg
dolphin.jpg [ 33.57 KiB | Прегледано 20352 пъти ]

_________________
Подписът ми е махнат за пореден път.
Явно пречи.
Нед Окт 24, 2010 09:26
Профил
болен мозък
болен мозък

Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 02:00
Мнения: 2557
Мнение Re: Любопитно!
ми... виждам делфини ;) . Само, че са мъжки и женски :Р

Ще питам сестра ми на 5 г, тя какво вижда.


Нед Окт 24, 2010 09:33
Профил
болен мозък
болен мозък

Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 02:00
Мнения: 2557
Мнение Re: Любопитно!
[quote="Lorein91"]ми... виждам делфини ;) . Само, че са мъжки и женски :Р

Ще питам сестра ми на 5 г, тя какво вижда.[/quote]

Е и тя вижда това което виждам и аз ;)


Нед Окт 24, 2010 09:52
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Любопитно!
galin.com, това е изследване на учените от Кембридж, май и тях ще оспорваш. Ти сега пишеш за друго, Лорито за друго. И аз не виждам делфини на снимката. И не знам какво искаш да кажеш с тези делфини дето ги няма на тази картинка. Според мен всеки вижда, това което иска да види. Човешката фантазия е много развита. Един вижда едно, друг друго. Но щом тези учени са го доказали, че е така, значи е така. Ние с теб няма да откриваме топлата вода. :D

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Нед Окт 24, 2010 10:27
Профил
печен
печен

Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 01:15
Мнения: 739
Мнение Re: Любопитно!
[quote="popcorn111"]galin.com, това е изследване на учените от Кембридж, май и тях ще оспорваш. Ти сега пишеш за друго, Лорито за друго. И аз не виждам делфини на снимката. И не знам какво искаш да кажеш с тези делфини дето ги няма на тази картинка. Според мен всеки вижда, това което иска да види. Човешката фантазия е много развита. Един вижда едно, друг друго. Но щом тези учени са го доказали, че е така, значи е така. Ние с теб няма да откриваме топлата вода. :D[/quote]

Къде ме видя да го отричам ? Не е друго - сходен автоматизъм е. А делфините са си все там. :)

_________________
Подписът ми е махнат за пореден път.
Явно пречи.


Нед Окт 24, 2010 10:37
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Любопитно!
ХАХАХА ей, galin.com! Винаги си на различно мнение от останалите! Нали и аз това написах за тези делфини. Едни ще ги видят, други няма да ги видят, трети пък ще видят коне например! От човека зависи! В повечето случаи(не само за тази картинка пиша), всеки човек вижда това, което му се иска да види! А за текста спор няма! Така е, както са го написали.

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Нед Окт 24, 2010 10:45
Профил
печен
печен

Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 01:15
Мнения: 739
Мнение Re: Любопитно!
Пуканке, чети внимателно, пуканке :).
Lorein91 и сестра й виждат мъжки и женски делфини според нея. А ти казваш "И аз не виждам делфини на снимката." Двете изречения си противоречат. А делфините са си все там ... :)

_________________
Подписът ми е махнат за пореден път.
Явно пречи.


Нед Окт 24, 2010 12:02
Профил
болен мозък
болен мозък

Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 02:00
Мнения: 2557
Мнение Re: Любопитно!
За да бъдем по точни делфините са осем на брой ;) и още едно по малко :Р


Нед Окт 24, 2010 12:32
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Любопитно!
[quote="galin.com"]Пуканке, чети внимателно, пуканке :).
Lorein91 и сестра й виждат мъжки и женски делфини според нея. А ти казваш "И аз не виждам делфини на снимката." Двете изречения си противоречат. А делфините са си все там ... :)[/quote]

Така, galin.com, чети сега ти внимателно! Защото отново аз съм прав в случая! На теб ти се иска Лори и сестра й да са видели делфини на картинката и това четеш в нейният пост. Аз пък не виждам делфини на картинката и затова в поста на Лори чета, че тя се шегува, че вижда делфини на картинката. И пак стигаме до там, което написах по-горе. А именно, че всеки вижда това, което иска да види. Ако 1000 човека видят една и съща картинка, без да знаят какво вижда друг човек на същата картинка, сигурен съм, че мненията ще бъдат 1000 на брой. Защото всеки вижда едно и също нещо по различен начин. А делфини има само в твоите фантазии, моите са други! :D

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Нед Окт 24, 2010 15:05
Профил
печен
печен

Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 01:15
Мнения: 739
Мнение Re: Любопитно!
[quote="popcorn111"]На теб ти се иска Лори и сестра й да са видели делфини [color=#FF0000](Те са ги видели - даже Лори ги е преброила до 8+1 )[/color] на картинката и това четеш в нейният пост. Аз пък не виждам делфини на картинката [color=#FF0000](надявам се се шегуваш)[/color] и затова в поста на Лори чета, че тя се шегува, че вижда делфини на картинката. И пак стигаме до там, което написах по-горе. А именно, че всеки вижда това, което иска да види. Ако 1000 човека видят една и съща картинка, без да знаят какво вижда друг човек на същата картинка, сигурен съм, че мненията ще бъдат 1000 на брой. [color=#FF0000](при 1000 мнения е много вероятно да се повторят 2, така ще ще станат 998 различни и 2 еднакви)[/color] Защото всеки вижда едно и също нещо по различен начин. [color=#FF0000](10-те лева ги виждаме само като 10 лева, нали ? :) ) [/color]А делфини има само във твоите фантазии, моите са други! :D[/quote]

_________________
Подписът ми е махнат за пореден път.
Явно пречи.


Нед Окт 24, 2010 15:16
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Любопитно!
ОК! galin.com, има делфини на картинката. Като се загледах наистина има и се виждат много ясно. Не съм ги броил обаче. Но и моята теория е вярна, нали? Успех!

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Нед Окт 24, 2010 15:36
Профил
печен
печен

Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 01:15
Мнения: 739
Мнение Re: Любопитно!
Коя теория ? Че ще има 1000 различни мнения от 1000 души ли ? Или че всеки вижда това което иска ?
Първата я отхвърлям. Втората е само за начинаещите.

_________________
Подписът ми е махнат за пореден път.
Явно пречи.


Нед Окт 24, 2010 15:46
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: