Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Пияни от любов – сега и завинаги 
Автор Съобщение
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
Това е чудесно Лу. Благодаря!

[color=#FF0000]БЕЗ СЪЛЗИ
Колко е лесно да бъдеш влюбен
на двадесет години,
на двадесет години.
И колко е лесно
да бъдеш разлюбен...
на двадесет години.

Прегръщах ветрове.
Целувах дъждове.
Търкалях се в ливади
от влажна нежност,
от влажна нежност.
Когато пък ме блъсваха
в бездънното “сбогом”,
и мислех си, че умирам,
и мислех си, че умирам,
и мислех си, че умирам.

Но ме спасяваха онези мрежи
от млади слънчеви лъчи.
И смееше се моето лице,
студено от изсъхнали сълзи.
Момичета като магии
се виеха около мен.
И свободата съм я чувствал най-добре
след болка от раздяла.

А колко е страшно да бъдеш влюбен
на четир'есет години,
на четир'есет години.
И колко е страшно
да бъдеш разлюбен
на четир'есет години...

Без болка.
Без магии.
Без сълзи.
Раздялата не носи свобода.
И мисля си, че не умирам.
И мисля си, че не умирам.
И мисля си, че не умирам.[/color]
Любомир Левчев

http://www.zazz.bg/play:020cfa37

_________________
Завистта е враг на честта.


Сря Яну 28, 2009 13:04
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Дек 13, 2007 09:01
Мнения: 5
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
[color=#FF0040]Рай

Сред черната пустош
на изпепелената гора
щастлив съм, че те имам,
че съдбата ни събра.
От твоя смях щастлив съм,
от твоя слънчев подлед,
от сладките целувки,
ухаещи на пролет,
от думите ти нежни,
изречени с любов -
вечно да ги чувам,
на всичко съм готов.
Ако сме двама в ада
дали ще разберем
или че рай това е
със теб ще се кълнем.
Раят е където
се намираш ти.
Защо ми е небето?
Защо са ми мечти?
Ти си ми реалност.
Ти си ми една.
Ти си нежна ласка,
ти си топлина.
Обичам те такава,
каквато си сега.
Недей да се променяш,
ти слънчева жена.
Обичай ме, мисли ме,
изгаряй като мен
в любовен пламък двама
да бъдем всеки ден.
И никой да не може
интрига да посее
в добрия огън злото
зад нас да си изтлее.[/color]


Сря Яну 28, 2009 13:17
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
И пак Превер:
*
Един портокал върху масата,
Твоята рокля върху пода,
Ти - в моето легло.
Сладък плод на настоящето
Нежност на нощта,
Светлина на моя живот!
*
Фиеста

И чашите бяха опразнени,
и бутилката – с гърло разбито,
и вратата беше заключена,
а леглото – широко открито.
И безбройни звезди от стъкло
ни предсказваха щастие в тая
като в приказка великолепна,
отдавна неметена стая.
И аз бях мъртвопиян
и с бумтящо от радост сърце,
а ти беше пияна и жива,
и гола във мойте ръце.

Превод Валери Петров

_________________
Завистта е враг на честта.


Сря Яну 28, 2009 14:22
Профил
болен мозък
болен мозък
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 14:48
Мнения: 2496
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
[b][color=#4040FF]Enrique Iglesias - Somebody`s Me[/color][/b]

http://www.vbox7.com/play:702a3de7


Чет Фев 12, 2009 13:59
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
Да не забравяме и баща му: Julio Iglesias - Mal De Amores

http://www.youtube.com/watch?v=h5BUKgp1 ... re=related

_________________
Завистта е враг на честта.


Чет Фев 12, 2009 14:40
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
Ето това от мен...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ABGPMw_ir08[/youtube]


Чет Фев 12, 2009 14:46
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
Любов по време на холера

[img]http://www.smartcine.com/images/love_in_the_time_of_cholera_still.jpg[/img]

_________________
Завистта е враг на честта.


Чет Фев 12, 2009 15:04
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 26, 2008 15:08
Мнения: 31
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
През последните години празникът на любовта намира своето място в българския празничен календар, макар и не официално. По традиция, дори е противопоставян на чествания у нас празник на виното. Дали Свети Трифон е влюбен до уши, или Свети Валентин е пиян от любов - всеки сам решава. Важното е, че има ден, в който можем да налеем искрящо вино в чашите и да отпразнуваме щастието, че сме влюбени!

http://www.sibir.bg/blog/velina05/?blog ... tID=263842


Пет Фев 13, 2009 21:11
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 02, 2007 12:43
Мнения: 6076
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
Празнуването на деня на свети Валентин произхожда от древния римски празник Луперкалии, в чест на бога Фавън, покровителя на стадата. Луперк - този древен италийски бог, приятел на овчарите и пазител на стадата от вълци, римляните бързо уподобили с Фавън, а след завладяването на Гърция с аркадския Пан. Празникът отбелязвали на 15 февруари. Ден преди това бил празникът на римската богиня на брака, майчинството и жените — Юнона и бог Пан. Според езическата традиция в този ден девойките пишели любовни писма и ги поставяли в огромна урна, от която след това мъжете измъквали девическите послания. И всеки мъж започвал да ухажва онази девойка, чието писмо бил изтеглил. Денят някога наричали и "Птича сватба", защото смятали, че именно през втората седмица на февруари птиците образуват брачни двойки в гората.

В древен Рим живял някога лекар, наречен Валентин. Той винаги се грижел лекарствата, които предписвал на своите болни, да имат приятен вкус. За тази цел смесвал горчивите сиропи с вино, мед или мляко. Раните промивал с вино и използвал билки и треви, за да облекчава болките. Свети Валентин бил и проповедник. Макар че в онези времена в Рим преследвали християните, той станал свещеник. Валентин живял по времето на Клавдий Втори, който водил множество войни. И когато броят на новите войници в армията започнал да намалява, Клавдий решил, че причината е в привързаността на войниците към дом и семейство. Тогава отменил всички сватби и годежи. Но Валентин продължавал тайно да венчава влюбените двойки.

Веднъж затворническият страж почукал на вратата на Валентин. За ръка водел сляпата си дъщеря. Той бил чул за лечителските способности на Валентин и сега го умолявал да излекува дъщеря му от слепотата. Валентин знаел, че този недъг е практически нелечим, но дал дума, че ще направи всичко възможно, за да излекува момичето. Дал й мехлем и казал да дойдат отново. Минали няколко седмици, но зрението на момичето така и не се върнало. Но мъжът и дъщеря му не се съмнявали в доктора и продължавали лечението. В един ден обаче римските войници нахлули в дома на Валентин, унищожили лекарствата и го арестували, заради това че нарушавал заповедта на Клавдий за венчавките. Бащата на сляпото момиче научил за ареста, но нищо не могъл да направи. Валентин знаел, че скоро ще изпълнят смъртната му присъда, но не спирал да мисли за сляпото момиче. Помолил да му дадат хартия и мастило и написал прощално любовно писмо на момичето. Изпълнили присъдата в същия ден, на 14 февруари 270 година. Когато бащата се върнал у дома, го посрещнала дъщеря му. Девойката отворила писмото и намерила вътре жълт шафран (минзухар). Писмото било подписано: от твоя Валентин. Девойката взела върху дланта си шафрана и станало чудо: зрението на девойката се възстановило. Тя видяла неговия блестящ цвят.
Когато през 496 г. римският папа Хеласиус забранил веселите празници в чест на бог Пан, обявил 14 февруари за ден на свети Валентин.
И днес хората показват своята привързаност и любов като изпращат в този ден картички и цветя на своите любими.

Има, разбира се, и други версии за произхода на празника на свети Валентин. Но традицията да се подаряват подаръци признават и подкрепят всички. Празникът няма славянски корени, не присъства в православната традиция и никога не се е отбелязвал преди, за разлика от Трифон Зарезан. Но в последните години...

В последните години и у нас мнозина си задават въпроса: "Какво да подаря?" Защото понякога подаръкът може да каже повече, отколкото хиляди думи. Влюбените имат възможност да докажат, че все пак истинската любов съществува, а за най-стеснителните влюбени денят на свети Валентин е прекрасен повод да признаят чувствата си. Така че към избора на подарък би следвало да се отнесем отговорно.
И така, какво и как да се подарява в този ден?

Първата традиция е: мъжът подарява цветя. Не е важно колко е студено навън, колко струва букетът, колко е голям. Най-важното е искреното чувство и вниманието.
Втората традиция е: цветята да са обагрени в червено. Желателно е, тъй като червеният цвят е всепризнат символ на любов.
Класическа емблема на деня на св. Валентин са червените рози, които според античната легенда се появили, когато Афродита, бързайки към своя любим Адонис, стъпила върху бял розов храст и нейната божествена кръв обагрила листенцата им в червено.
Ако Вашият подарък не са цветя, то той трябва да е опакован в червена хартия.
Третата традиция е: подаръкът трябва да бъде сладък, така че към цветята няма да бъде излишна кутия бонбони или защо не шоколад. Чудесно би било, ако е във формата на сърце, тъй като това е...
Четвъртата традиция: подаръкът е във форма на сърце. Но може и просто да се залепи сърце, изрязано от червена хартия. Ако пък фантазията ви е заработила на пълни обороти и вече сте приготвили и "валентинка" с любовно признание, браво на вас! Може само да се завижда на вашия избранник.
В Америка за този празник работи цяла индустрия — картички с амурчета, картонени и метални кутии във формата на сърце, кулинарни изкушения. Дори има и щат на свети Валентин, който е създаден на 14 февруари, и това е Аризона.

А пожеланието е: Нека всеки ден през годината да бъде за вас ден на влюбените!


Купидон е най-известният символ на празника на влюбените. Това е палавото ангелче с лък и стрели. Онзи, в когото попадне стрелата на Купидон, се влюбва — внезапно, страстно, безнадеждно, с цялата си душа. В древна Гърция това е бил Ерос — помощникът на богинята Афродита, олицетворение на най-силното любовно желание, а римляните го наричали Купидон и смятали че е син на Венера.
Легендата за Купидон и девата Психея се разказва от античността до днес. Може би най-познат е разказът на Апулей в неговата книга "Метаморфози".

Розата е божественото цвете на любовта. Първите рози са били отгледани в Азия преди повече от 5000 години, а дивите рози са се появили преди повече от 35 милиона години.
Само в деня на Свети Валентин се продават не по-малко от 3 милиона рози. Със сигурност това цвете е издържало изпитанието на времето.
Общоизвестно е, че червени рози означават: "Аз те обичам". Букет от червени и бели рози означава единство и дружба, розовите — изящество и елегантност, жълтите — радост, оранжевите — желание, букет от тъмночервени рози прави комплимент за красотата на вашата любима, белите означават - "Ти си божествена" , букет от неразцъфнали бели рози означава "Ти си твърде млада за любов".

Ако искате да се отклоните от традицията или ако "аз Ви обичам " - не е точно това, което искате да кажете, поднесете букет, но не от рози. Червени хризантеми, лалета и карамфили също могат да означават любов. Гарденията е знак за непризната любов, теменужката - за привързаност, нарцисът — за себелюбие, маргаритките говорят за красотата на вашата любима.

И разбира се, какво е празникът без ярките поздравителни картички, които изпращат влюбените или тези, които мечтаят да се влюбят на своите възлюбени - понякога дори без подпис. Анонимните знаци на внимание са за човека, когото обичат повече от всички, от когото се възхищават, за когото копнеят. Адресирани са простичко: На моя Валентин (или Валентина) и затова всички ги наричат "валентинки".

Първата картичка - валентинка се приписва на Орлеанския херцог Чарлз (1415 г.), който по времето, когато е в единична килия в затвора, решава да се бори със скуката като пише любовни послания на собствената си жена.
През ХVІ век писането на "валентинки" се разпространява широко. Започнали да се правят и всякакви дреболийки със сърчица, амурчета и претрупани орнаменти. Но до средата на ХVІІІ век все пак всичко това не е ставало в "световен мащаб". Препятствието идвало от високите цени на пощенските услуги, които не били по джоба дори на средната класа. Още по-неприятното било, че пощенските разходи заплащал получателят, понеже нямало и марки. Необходимостта да се заплаща за лекомислени любовни послания с твърда валута убивала зараждащите се чувства. Цивилизацията обаче преодоляла всички бариери и сега "валентинка" може да се изпрати и по електронната поща.
margaritta.dir.bg/mfevruari.htm [img]http://tbn3.google.com/images?q=tbn:q5N_JsX4NUElDM:http://margaritta.dir.bg/fevruari/09valen.jpg[/img]ТРИФОН ЗАРЕЗАН, ТРИФОНОВДЕН, СВ. МЧК. ТРИФОН
Празникът е посветен на лозите; св. Трифон се смята за покровител на лозарството и винарството.
Отрано на 1 февруари мъжете се събират в лозята, за да извършат ритуалното им зарязване. Всеки носи бъклица с вино, погача, варена кокошка или наденица.
Всеки стопанин отрязва по три пръчки от три корена и ги полива с вино, за да дадат обилен плод (и да не маньосват).
После се събират на обща трапеза и избират цар на лозята — обикновено някой по-заможен стопанин, но и добър лозар. Накичват го с корона от лозови пръчки, качват го на колесар и тържествено го съпровождат до вкъщи. Там той ги кани на двора, отварят бъчва с вино и продължават веселбата до късно. Царят трябва да се напие, за да има берекет.
Първи, втори и трети февруари се наричат също и Вълчи празници, Трифунци. Посветени са на вълка и затова се спазват ред забрани: жените да не плетат, да не предат, не тъкат, не перат. В някои краища не пипат ножици и игли, за да не пипа вълкът стоката. В първия ден се меси колач, раздава се по къщите, слага се и в кърмилката на добитъка, за да не го напада вълкът.
В някои краища Трифоновден се смята начало на пролетната оран; затова стопаните закичват впрегатния добитък със здравец и го прекаждат с тамян. Другаде пък заплашват дърветата, че ще ги отсекат, за да родят богато.
По времето на първи февруари се гадае каква ще бъде реколтата — вали ли сняг, ще бъде обилна.

В обредността на Трифон Зарезан се преплитат различни култови практики. Няма съмнение, че в основата им лежи езическото почитане на Дионис с типичните напивания, поливане с вино — ритуални действия, разрешени на празника, но осъждани в друго време на годината. Елементи от култа към Дионис (Бакхус, Вакх) — бог на винарството, лозите, но и на плодоносящите сили на земята и растителността, се откриват и в други елементи на празника: избирането на цар, возенето му на колесар и т.н.
Практически честването на християнския светец Трифон съвпада с древните Дионисиеви празници. С течение на времето култовете към Дионис се християнизират и към житието на св. Трифон в народна среда се добавят легенди, които "обясняват" самоотрязването на носа му (като наказание, наложено от св. Богородица за подигравките му).
В най-общ смисъл, в българския народен календар Трифон Зарезан носи белезите на преход в аграрната дейност от зима към пролет: първа оран, закичване на животните, прекаждане, "заплашване" на дърветата, различните гадания, свързани със стопанските дейности.

[img]http://tbn0.google.com/images?q=tbn:3hjsGtMLT4SvjM:http://www.lakechelanwinevalley.com/images/site_graphics/red_wine_in_marching_glasses.jpg[/img]http://margaritta.dir.bg/fevruari/0409kalendar_fevr.htm

_________________
Завистта е враг на честта.


Пет Фев 13, 2009 23:11
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=locIxsfpgp4[/youtube]


Съб Фев 14, 2009 00:40
Профил
болен мозък
болен мозък
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 14:48
Мнения: 2496
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
[b]Enrique Iglesias - Hero - http://www.vbox7.com/play:feeb1b9f[/b] :wub: :wub: :wub:


Съб Фев 14, 2009 10:09
Профил
болен мозък
болен мозък
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 14:48
Мнения: 2496
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
My Love - Paul McArtney & The Wings - http://www.youtube.com/watch?v=X7LSuIFSGYg


Съб Фев 14, 2009 10:23
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
[color=#004080][b]За старата любов[/b]

[i]автор: thebigplucky[/i]


И пред камъка в ръката не бих могъл да се отрека.

Няма стара любов -
има раздели.
Има мигове, изтънели в мъглата на отдалечаването.
Има спомени, изкривени от отпадналото в забрава.
Има терзания, натежали от неизкупен грях...

Няма стара любов -
има състояния.
И пътища, неумолимо замамващи с потайностите си.
Усещания, преливащи от внезапност и очаквания.
Пулсираща самота, застигната от падащ здрач...

Няма стара любов -
има срещи, предстоящи.
И през есенните листопади
потръпва не един посърнал тротоар.
Забързани крачки, задъхани думи,
пърхаща в заклети мълчания страст...
И бяхме... И останахме...
Кой не би ни винил за това?!

Е,.. хвърли камъка...

А любовта, в сенките зад завесата, изпраща залезите.
Премисля над чаша коняк и неизменна цигара загубите.
Разпознава силуетите в отраженията на погледи и стъкла.
Скита след стъпките на всеки преминал странник, отброява ги.
И мълчаливо чака следващите да срещнат ръцете си -
обрекла им е един живот за пропиляване...[/color]


Съб Фев 14, 2009 11:07
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 22:14
Мнения: 29487
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
[color=#800040][b]Валентинка[/b]

Любовта е приливна вълна...
Плисва изведнъж,
оставя те със освежени сетива,
отдръпва се...
до следващия път.

[i]автор: kameja[/i][/color]


Съб Фев 14, 2009 11:16
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Вто Дек 04, 2007 02:08
Мнения: 189
Мнение Re: Пияни от любов – сега и завинаги
ВАЛЕНТИНКА
Вземи ме във ръце,
и нежно погледни ме,
но не с очи-а със сърце,
наслади ми се..и с други сподели ме,
знаеш - днес е моя ден,
и само в него-аз пътувам,
с ръцете ви,със погледа смутен,
а къс хартия съм иколко струвам?
Ти знаеш колко,
и всички влюбени -също знаят,
не стих,парче хартия съм,
а символ,позив и награда......

от зазяпал се автор :)


Съб Фев 14, 2009 12:57
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron