Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Приказките за лека нощ на Бате 
Автор Съобщение
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
но един ден,съпругата му-жената ,която насила отнел от семеиството и му родила дете-прекрасно момиченце със сини очички и тъмни къдрици.влязъл в стаята на детето след поредния поход краля и взел за първи път малката принцеса във ръце.огледал се в очите и...и видял смях.видял очудване,видял любопитство..и о-4удо!видял обич ,и сякаш нещо се пречупило в него,сякаш силата в ръката размахвала безжалостно меча секнала.....


Нед Сеп 28, 2008 19:52
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
..после се разходил из улиците на своя град и се взирал в о4ите на всеки срещнат но само страх и омраза срещал в тях.Замислил се Царят- нима само едно дете ,тепурва опознаващо света -вижда добро в мен?Нима съм допуснал да се превърна в чудовище?
и взел решение- ще се опитам да стана по добър към хората и към себе си.Разпуснал огромната си армия,намалил данъците,с които облагал народа си,отворил хазната си и щедро раздавал на нуждаещите си...Но тогава хората започнали да си говорят:сигур Царя е полудял,или вече остарява и е станал слаб физически и духом.Един ден малката принцеса се разболяла от ужасна болест.Болка и страх изпълнило сърцето на Царя.От близки и далечни страни заприиждали известни лекари и билкари.всеки опитвал да излекува детенцето ..но не успявал.Гняв завладял душата на царя и сурово наказвал всеки не успял . Един ден при него дошъл белобрад старец....


Чет Окт 02, 2008 18:47
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
" лошо правиш Царю-наказвайки тия които немогат да ти помогнат ще спреш и тия които-могат да го сторят,защото ще се страхуват"
Мъдри думи казваш старче..но болката разяжда сърцето ми ,нито сън ,нито покой имам откак детето ми е болно...
"позволи ми да ти помогна"-казал стареца
"Ти лекар ли си дядо?
"не"
"билкар?"
"не"
"та какво тогава можеш да ми помогнеш старче?"
"правиш нова грешка сине-съдиш за човека по това което виждаш в него а очите лъжат понякога"


Чет Окт 02, 2008 18:56
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
"Сам аз - немога да ти помогна ,но знам къде и кой може,и ако имаш търпение да ме изслушаш -ще ти кажа"
"А как ще ти се отплатя Дядо?"
" С доброта сине-просто бъди добър и мъдар водАч на народа си ,защото той има нужда от теб"
"вдън горите Тилилейски има къщичка една, сточща върху кокоши крака,с 5 стъпала, сутрин вратата и гледа на изток а вечер-на запад.в нея живее могъща магиосница - Баба Яга,само тя може да ти помогне ,но знаи-ще ти поиска безумно висока цена.ако си готов на всичко - иди при нея и вземи лек за детето си...


Чет Окт 02, 2008 19:03
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
Яхнал белия си жребец краля и препуснал лудо към горите Тилилейски.Дни и нощи неуморно препускал докато жребеца му паднал от изтощение.Прегърнал за прощаване верния си кон Царя и продължил пеша.Вървял,вървял докато стигнал най-подир до къщичката на Баба Яга.приближил се до стулбата и току-да ступи на първото стъпалои се чул глас,страшен и протяжен ,като скърцане на ръждива панта:"кои си ти и какво дириш пред моя дом?"
"великия Цар съм ,идвам при теб за лек за болната ми дъщеря"
"велик си в твоя свят-тук си никой и нищо.ако искаш да помогна на детето ти ще трябва на всяко от 5те стъпала от стълбата ми да ми заплатиш каквото ти поискам"
"готов съм да ти дам каквото пожелаеш "-казал Царя
"помисли си добре-това което ти поискам може да е твърде висока цена за теб!"
"Не! Няма да се откажа-няма нищо на тоя свят ,с което да не се разделя на драго сърце заради детето си"
"добре - пристъпи"
Пристъпил първото стъпало царя и казал- " кайи сега какво искаш?"
"искам слуха ти"
"но така никога няма да чуя вече смеха и"
"а нима искаш да слушаш стоновете от страданието и?'
"Не,за бога! Вземи слуха ми и ме пусни нагоре!"
И сякаш стена от гробна тишина обградила Царя от всички страни....


Чет Окт 02, 2008 19:20
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
...пристъпил на следващото стъпало ...и гласът проговорил някак си вътре в него:
" Ето ти мина първото изпитание ,сега следва още по трудно такова- искам очите ти "
" но така никога няма да видя отново усмивката и?"
" но и никога няма да видиш сълзите и "
"Да,права си - вземи ги, и ме пусни напред! "...и ето че мрака погълнал целия му свят и колкото да се напрягал-нито сенки нито очертания на нещо виждал царят.опипвайки с ръце,пристъпил на следващото стъпало..и гласът отново заговорил в него:
"Искам гласа ти"
"Но така никога няма да мога да кажа "обичам те" ,твърде жестока си!"
"но и това което искаш е твърде трудно-какво решаваш?"
"Вземи го! все някак си без думи ще и кажа всичко..." ...и сякаш буца заседнала в гърлото му-пареща и горчива,опитвал се да я преглътне ,но неуспявал,опитвал се да изругае болката ,... но нито звук не излизало от устата му.опипваики с ръце Царя пристъпил на пред последното стъпало и Гласът отново му проговорил:
" сега искам ръцете ти!"
"Господи, нима никога няма да мога да я прегърна?"-помислил си Царят - " но пък Тя ще е здрава и ще може да ме прегръща,верно -не ше имам ръце да я браня,но ще ми остане тялото ми ,да го подлагам пред ударите към нея...." - кимнал мрачно и пристъпил към последното стъпало...и изведнъж силна болка пресякла цялото му тяло,ръкавите му увиснали празни и безполезни,люшнал се назад Царя но запазил равновесие и с твърда стъпка пристъпил напред-на последното стъпало....
.... и Гласът му проговорил отново:
"ето те на последното стъпало-най трудното и най-скъпото! Сега искам сърцето ти!
щом си стигнал до тук-знам че няма да се откажеш и ще ти дам една допълнителна награда-макар и като безплътен дух-ще можеш да видиш детето си!"
Изведнъж заобикалящия Царя -мрак бил разсечен от ярки светлини,сноп подир сноп,с цветовете на дъгата,оформяйки картина- гробница,купища венци ,цветя...и едно усмихнато дете ,мълвящо с треперещ гласец :" толкова ми липсваш,толкова те обичам....че бих дала всичко да те има пак..."
"Доволен ли си?"-попитал го гласът
"Да! Безусловно! Благодаря ти" - отговорил царят и се уплашил от гласа си-"нима съм все оше жив?"
"Не ,не си,Тя не те вижда и чува.Но ти помисли си пак-ето тя е толкова близо а неможеш да я прегърнеш?"
" Има мн добри люде на тоя свят-те ще я прегръщат и заради мен"
" Но помисли пак-неможеш да и кажеш нищо от това което чувстваш.."
" И въпреки това-доволен съм ! Да, други ще я обичат,да - други ще я прегръщат в радост и утешават в мъките и, но тя ще е Жива и чрез нея поне едно добро ще живее от мен! "
Отново паднал Мрак и гласа проговорил:
" Отвори очи,вземи стъкленицата с лекарството за детето ти и си върви в мир.Ти вече знаеш цената живота и щастието.Живей,Обичай и предай урока ,който научи и на други заслепени души!"
отворил очи царя и огледал света-някак различен бил той много по-красив и ярък.погледнал ръцете си и се засрамил-груби и възлести били,извикал и се засрамил от гласа си-рязък и нараняващ бил.навел глава,взел стъкленицата и се обърнал да благодари на мъдрата магиосница- но уви,къщата била изчезнала като дим в лятна утрин.тръгнал обратно,прибрал се в царството си,излекувал детето си....и живял и управлявал дълго и мъдро,следваики урока получен в тъмната гора.


Чет Окт 02, 2008 20:58
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
ето ти и следващата приказка мушмороче:

имало едно време един мечо,пухкав с кадифена козина и черно нсле.Той бил мечо Ръкспин,от добряците бил....опс обърках анимациите :) та тоя ми ти мечо Ръкспин един ден тругнал при баба за бурканче великански мед....


Чет Окт 02, 2008 22:24
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
...вървял,вървял мечо Ръкспин из гората и се оглеждал дали некъде не го дебне лошия Злобюл с намерение да стори зло и изведнъж - насрещаму искочил един ловец с пушка.
"да си виждал един голям сив вълк?"
"не"
"а момиченце с червена шапчица?"
" миии... не"
" Тфу ,пак съм объркал приказката"-казал ловеца и се шмугнал обратно .продулжил по пътя си мечо Ръкспин и иненадейно - фиуууууу туп,летяща чиния кацнала на полянката .и от нея искочили две мунички зеленички същества със смешни антенки на главите.едното вдигнало ръка и проговорило:
"привет землянино ,ние иде с мир.ние иде от горе,планета Хмумба-Тмумба'
"Мараба , аз съм мечо Ръкспин и ида от дома " ........


Нед Окт 05, 2008 18:32
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
..тогава едното от извънземните се почесало по антените с 4етирипръстата си ръка и го попитало:" а как се казва на ваш,земен език това красиво нещо?" и посочило едно цвете
"Незабравка"
"мдаа,наистина е трудно да забравиш такава красота..."
после зелените човечета се спуснали да берат цветя а мечо продължил по своя път.
Стигнал до Бабината къща ,отворил вратата и се провикнал:'Бабоооооо,бабчеее къде си?"
"


Чет Окт 09, 2008 21:09
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
"Тук съм Баби,в килера.влязох да извадя бурканче великански мед за теб"
Мечо поел бурканчетата от бабините ръце,оставил ги на масата и се метнал в прегрудките на любимата си баба


Чет Окт 09, 2008 21:16
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
после три дена яли ,пили и се веселили.и аз бях там ,и аз ядох курабийки ,даже и великански мед ми подариха..ама великански бели сторих посли :)


Чет Окт 09, 2008 21:21
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
нова приказка :)
имало едно време едно врабче.кога се е излюпило,кога е размахало за пръв път крилца ще разкажа в друга приказка,в тая нашия Врабчо влиза вече пораснал,наперен хубавец.


Чет Окт 09, 2008 21:37
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
един слън4ев августовски ден един мързелан изтърсил трохите от вечерята си на перваза на прозореца си-току до гнездото на Врабчо,което понякаква щастлива случайност било на тавана на болка в които живеел споменатия мързелан.


Чет Окт 09, 2008 21:43
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 02:00
Мнения: 782
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
..Ех ,че знаменит ден било за нашия Врабчо,чудна гощавка за него и братчетата му.и понеже бил най-шумния и най-сприхавия,ВРАБчО такава шумотевица вдигнал че котката на съседите пропълзяла по перваза и се метнала към врабешкото войнство.


Чет Окт 09, 2008 21:48
Профил
печен
печен

Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 02:00
Мнения: 963
Мнение Re: Приказките за лека нощ на Бате
имало едно време едно малко облаче,патувало то надлъж и на шир над голямата земя и надничало от високото през хорските прозорчета.


Пет Яну 01, 2010 20:35
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron