Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Живот-един миг 
Автор Съобщение
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение Живот-един миг
Животът не се мери с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!
Джордж ГАРЛИН

Когато съпругата на Джордж Гарлин починала, Гарлин - известният груб и устат комик от 70-те и 80-те години - написал тази невероятно изразителна статия - толкова уместна и днес, в епохата след 11 септември.

Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко.

Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща, но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки.

Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове.

Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни.

Време, в което има много на витрината, но малко в склада.

Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете "Изтриване".

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порастне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте "Обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас.

Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

ПС...Ако всеки малко се замисли над тези неща -живота ще е по-красив ....


Сря Юни 06, 2007 06:35
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
живота запо4жа когато намериш нещто което за което си струва да го рискуваш и свършва когато не остане нито едно за което да си струва да го живееш-това си е ли4но мое мнение,не го натрапвам никому.знаеш ли лъв4е,въпреки океаните от смях с които ви заливам всеки път ,дълбоко скрито в себе си аз съм една тъжна натура,него вярва6 нали?прекалено добре се вживявам в ролята си на клоун за да ме усетите.но о6те 100 пъти по 100 да бе по тежък животами пак не бих останал и миг без усмивка.питаи за6то?за6тото съм идиот?може:)за6тото съм луд?може:)можеби 6тото съм наижен романтик?мойе:)дори и така да е -има нужда и от такижа като мен


Нед Юли 08, 2007 22:37
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 17:26
Мнения: 8
Мнение 
Ти си един от малкото донкихотовци ... и единствения когото познавам ! Екстра ти е така продължавай в същия дух ...


Нед Юли 08, 2007 23:06
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
понякога си струва да изпие6 гор4ивата 4а6а на болката за кратътк миг истинска сжобода или истинска оби4.а ти ми6ле си единстжената дулсиея в сърцето ми


Нед Юли 08, 2007 23:15
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="bura-bura"]понякога си струва да изпие6 гор4ивата 4а6а на болката за кратътк миг истинска сжобода или истинска оби4.а ти ми6ле си единстжената дулсиея в сърцето ми[/quote]

Бур ...отговорих в другата тема -какво мисля за теб -да не се повтарям....Предполагам ...че и ти имаш или си имал тъжни моменти -ноо благодарим ти ,че те има сред нас ....Пак успяваш да ни развеселиш с пресъствието си ...Бъди такъв какъвто си ...Това си е нашият бурборко,който много си го обичкаме...


Пон Юли 09, 2007 07:28
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
ЛЪВ4Е, тъжните моменти са за това за да можеш 4рез тях даоцениш щастливите.света за това е съставен от добро и зло-за да можеш съпоставяики с едното да прецениш другото.да ,имал съм тъжни моменти,но трябва ли да натрапвам тъгата си на другите?мигар нямат своя?виж 6тастието,веселието,смеха-това е друга бира:) и е задулжително да се споделя с другите,опитвам се да го правя,дори и когато ми гадно намирам някъде в себеси сили да се усмихвам.
времената на рицарите и романтиката казват 4е били отминали?не и докато сум жив,не и докато имам сили да разсмея поне 1 тъжен,не и докато имам о4и да виждам карасивото краи нас и да ви го показвам.ефирни суздания сме хората а се сма4кваме до размера на обикновенно доби4е-потънало борба за храна,власт,богатство..
вси4ки идваме и си отиваме по един и същ на4ин,а живота е наистина кратък за да успееш да събереш вси4ко красиво,бъдете позитивни бе хора,усмихваите се,радваите се на всеки миг,раджаите се на всяко красиво не6то краи себе си,бъдете ХОРА!!!!


Вто Юли 10, 2007 06:44
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="bura-bura"]ЛЪВ4Е, тъжните моменти са за това за да можеш 4рез тях даоцениш щастливите.света за това е съставен от добро и зло-за да можеш съпоставяики с едното да прецениш другото.да ,имал съм тъжни моменти,но трябва ли да натрапвам тъгата си на другите?мигар нямат своя?виж 6тастието,веселието,смеха-това е друга бира:) и е задулжително да се споделя с другите,опитвам се да го правя,дори и когато ми гадно намирам някъде в себеси сили да се усмихвам.
времената на рицарите и романтиката казват 4е били отминали?не и докато сум жив,не и докато имам сили да разсмея поне 1 тъжен,не и докато имам о4и да виждам карасивото краи нас и да ви го показвам.ефирни суздания сме хората а се сма4кваме до размера на обикновенно доби4е-потънало борба за храна,власт,богатство..
вси4ки идваме и си отиваме по един и същ на4ин,а живота е наистина кратък за да успееш да събереш вси4ко красиво,бъдете позитивни бе хора,усмихваите се,радваите се на всеки миг,раджаите се на всяко красиво не6то краи себе си,бъдете ХОРА!!!![/quote]

Бур поне се старая ....да го правя -До колко го постигам и успявам -оставам другите да го кажат....Но като теб -повярвай ми -не мога да бъда ...Има още какво да науча -кое , как се прави ....Ти си велик и неотразим -да разсмееш и на коравото сърце ...и да накараш поне за миг хората ,които те четат да забравят нерадости и несгоди ...Да аз също бих казала -да благодаря ти,че те познавам и ти се възхищавам от сърце :P :P :P


Вто Юли 10, 2007 16:14
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 22:56
Мнения: 31
Мнение 
да велик съм за6тото осъзнавам своето ни6тожество.


Чет Юли 12, 2007 00:10
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="bura-bura"]да велик съм за6тото осъзнавам своето ни6тожество.[/quote]

Здравей Бур ...Пак се иноризираш ...но ти отива ... :lol: :lol: :lol:


Чет Юли 12, 2007 01:34
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 21:57
Мнения: 9
Мнение 
както сигур си разбрала лъж4е - бъра-бъра е ве4е история,само дето се 4удя защо пак се върнах?


Чет Юли 12, 2007 22:03
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 13:03
Мнения: 782
Мнение 
[quote="barboran"]както сигур си разбрала лъж4е - бъра-бъра е ве4е история,само дето се 4удя защо пак се върнах?[/quote]

Бур ...върна се -защото те обичаме ...и без Нас ти ще ти е тъжно и мъчно-защото знаеш ,че ние ще те чакаме ...Не се чуди -върна се защото и ти го искаше ...Не съжалявай ...Доказа за сетен път ,че си пич ... :P :P :P


Чет Юли 12, 2007 22:16
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 21:57
Мнения: 9
Мнение 
хахаха, не лъв4е за сетен път доказах 4е съм мекотело което неможе веднъж за винаги да каже :КРАЙ
но рано или късно 6те намеря сили да го сторя.обе6тавам


Чет Юли 12, 2007 22:38
Профил
печен
печен

Регистриран на: Чет Апр 09, 2009 02:00
Мнения: 963
Мнение Re: Живот-един миг
ех бърборане ,бърборане не мекотело братко - дори мекотелото има дар безценен-ражда красивия бисер,а ти - спечели битката с комплексите си но загуби войната със егоизма си


Сря Юни 16, 2010 20:14
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 12:56
Мнения: 6261
Мнение Re: Живот-един миг
Ники...на път си да изгубиш най-съществената битка - тази със самия себе си...погрижи се на таблото резултата да показва 1:0 в твоя полза.


Чет Юни 17, 2010 21:12
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 100 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: