Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Обсъждане: Блато правила. 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Пет Дек 08, 2006 00:05
Мнения: 7
Мнение 
ЗДРАВЕИТЕ АЗ СЪ6ТО КАТО ВАС ОБОГАВАМ БЛАТО.ИСКАМ ПЪРВО ДА ПОПИТАМ 6ТЕ МОГЕМ ЛИ СКОРО ДА Я ИГРАЕМ.ЗА ПРАВИЛАТА-МИСЛЯ 4Е НЯМА ГОЛЯМО ЗНА4ЕНИЕ ДАЛИ 6ТЕ СЕ ИГРАЕ С БОИТЕ,БЕЗ КОС И "МИЗЕРИЯ"ИЛИ СТАРИЯ ВАРЯН КОИТО ВСИ4КИ СМЕ ИГРАЛИ БЕЗ ТЕЗИ АНОНСИИ Т.Н. ИГРАТА СИ Е ДЪЛГА И НЗ ДАЛИ 6ТЕ ИМА С КОГО ДА ИЗИГРАЕ6 ЕДНА ИГРА КАТО ХОРАТА НЕЗАВИСИМО ДАЛИ ИГРАЕ6 ДО +-21 ИЛИ 3х6 РЯДКО 6ТЕ СЕ ДОИГРАВАТ ИГРИ НО МИСЛЯ 4Е ВСЕ ПАК 6ТЕ ИМА СЕРИОЗНИ ХОРА КОИТО ДА ИГРАЯТ.АЗ ОТ СКОРО 4УХ И ИГРАХ ТВА 3х6(КУПА ПИКА И т.н. И НЕ Е 4АК ТОЛКОВА ЛО6А КОЛКОТО ДО ИЗИГРАВАНЕТО И СА НЕОБХОДИМИ 1.30 ДО 2 4АСА


Пет Фев 09, 2007 16:24
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 21:14
Мнения: 11
Мнение 
Абе хора то игра няма правила има???Не е ли обратното първо да се пусне играта а после правилата???Айде пуснете го това "Блато" че неиздържам вече хехехех :)))Мнооо ми се играи сериозно...100% Ще има много хора ,който ще я играят :))))Айде със здраве и се надявам наистина скоро да я пуснете тази игра :oops:


Вто Юли 10, 2007 07:31
Профил
напреднал
напреднал
Мнение 
Тука голям смях кви да тия глъпости със коз безбоз и т.н .... правилата на играта са мн ама мн елементарни аз немоа да разбера кои смешник си ги и измислил има 4 бои пика, купа, каро и спатия . Този които е на 8 казва кое ще е коз и след като избере коза тогава се показва талона пред всички . Няма такива ама тоя на 3 няма да го гледа ама тоя на 5 ще го гледа . Всички го гледат след като се избере коза ! Другото което е играта се играе на + 21 които 1ви достигне или надмине този резултат тои печели. Кви са тия глупости 8 игри така 5 игри иначе това никаде го няма. За искането е мн елентарно . Този които е бил + предната игра след като чуе какъв ще бъде коза си дава наи слабата карта на този които треа да иска .. а другия му дава наи силната която има... има парадокс ако този които иска дава примерно 5ца а другят няма по силна карта от 5цата даваи наи слабата или с други думи ако каратата която получиш е по силна от тези които имаш даваш наи слабата ... Играта е много яка, но като гледам скоро време няма да може да се играе в този саит.... :!: :!: :!: :x


Нед Юли 15, 2007 17:12
напреднал
напреднал
Мнение За играта Блато!!!
Здравейте.Правилата на играта са ми ясни.Но има няколко ситуации,при които настъпва голямо учудване.Например ако един играч има да тегли карти от друг,защото е на + и по невнимание поиска коз,дали другия играч трябва да запази коза му и да му даде карта по негово желание.Втора ситуация:ако играча,който има да иска даде по-голяма карта от тази,която има в съответната боя другия игра,дали 2-рия трябва да му върне по-малка карта от боята,а не същата!!!


Пет Авг 24, 2007 17:40
новак
новак

Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 02:20
Мнения: 6
Мнение 
След колко години ще се пусне тази игра? :) (нали сега и пари от потребителите се взимат...)


Съб Авг 25, 2007 18:40
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 11:48
Мнения: 7
Мнение 
табла дали ще има някога?Това ми е въпросът!!!


Съб Фев 16, 2008 13:37
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Яну 05, 2007 18:39
Мнения: 2
Мнение 
ще има нови игри към 2010. Аз спях да играя. ОТ белот и сантасе ми писна. Извинявам се ама това е истината. Не съм само аз


Пет Апр 18, 2008 15:31
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 27, 2006 08:19
Мнения: 3
Мнение Re: Обсъждане: Блато правила.
[color=#FF0000][b]мнението не е по-темата[/b][/color]


Съб Сеп 20, 2008 00:45
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 22:24
Мнения: 200
Мнение Re: Обсъждане: Блато правила.
какао точно и ясно го написа в блатото без коз няма когато си напред теглиш от този от които има минус но не и коз и ако си плюс раздава които е на 8


Вто Сеп 30, 2008 22:49
Профил
маниак
маниак

Регистриран на: Пет Май 02, 2008 10:06
Мнения: 1272
Мнение Re: Обсъждане: Блато правила.
има версия на блато във фаворита, за сега е само срещу компютър, правилата са простички и играта не е безкрайно дълга....ако създаващия играта прояви интерес нека я погледне, на мене лично ми харесва тази версия.


Сря Окт 22, 2008 18:13
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Май 15, 2007 15:49
Мнения: 29
Мнение Re: Обсъждане: Блато правила.
Играта се играе от трима души. На всеки играч се раздават по 16 карти. 4 карти остават като
талон и не се виждат само от играчът който трябва да прави най-много ръце за това раздаване.
Определеят се броят на ръцете, които трябва да направи всеки играч , съответно 3,5 или 8.
Играчът правеш 8 ръце трябва да обяви типа на игрта (козова, без коз, с минимум ръце).
След като направи това той има право да види талона и да замени карти от него със свои. Другите играчи нямат право да гледат след това какви карти е оставил играчът в талона.
По време на играта трябва да се отговаря задължително на цвета, като не е задължително качването.
Също така не е необходимо да се цака, ако играч няма карта със същият цвят. Ръката се прибира от този
който е пуснал най-силната карта, като най-силни са картите от козовият цвят. Картите по сила са
2,3,4,5,6,7,8,9,10,J,Я,К и А.

дотук добре,останалото от правилата не са точни "омесваш ВИСТ с БЛАТО"
ИГРАЕ СЕ ДО 21 "ПЛИУС ИЛИ МИНУС" според които стигне пръв
няма без коз , нито не6то друго "това за което пишеш надолу е игра на ВИСТ-на раце"
тоест ,савсем различна игра

БЛАТОТО или 3-5-8 са6то е ВИСТОВА игра,но не ги омесваи :)
има много ВИСТОВИ ИГРИ,новсяка е различна
прочети ,има книги за това
дори ПОКЕРА е ВИСТОВА игра
МОЛБА-моля не измисляите нови правила,както направихте с белота
много е смешно каре попове да бият 10,"ако се водим по тая логика ,трябва да бият и 9 ":)
БЕЛОТА не е ВИСТ
както и да е
НАДЯВАМ СЕ ЦЕ ПОНЕ ИГРАТА "БЛАТО" 6ТЕ БАДЕ ПУСНАТА В ЧИСТ ВИД-КАКТО СЕ ИГРАЕ ОТ ВСИ4КИ
:?


Сря Окт 22, 2008 23:57
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Май 29, 2008 22:13
Мнения: 4
Мнение Re:
[quote="admin"]Качването не е задължително.[/quote]Здравейте тази игра където и да идеш в българия се играе различно,качването не е задължително само на коз най правилния начин на игра е играчът който направи 21 точки +или- да печели при +21 или да губи при-21 и да се определи класацията за 1во ,2ро и3то място може да се вика винаги от играча на 8 ръце каквато боя иска важното е да направиш +21 и да пабедиш.За тези които им се вижда много и продължително време има втори вариант с+11или-11.И ако не е тайна ще бъде ли пусната тази игра някога.Успех на всички картоиграчи.


Нед Окт 26, 2008 20:46
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Май 29, 2008 22:13
Мнения: 4
Мнение Re: За играта Блато!!!
[quote="Leikan"]Здравейте.Правилата на играта са ми ясни.Но има няколко ситуации,при които настъпва голямо учудване.Например ако един играч има да тегли карти от друг,защото е на + и по невнимание поиска коз,дали другия играч трябва да запази коза му и да му даде карта по негово желание.Втора ситуация:ако играча,който има да иска даде по-голяма карта от тази,която има в съответната боя другия игра,дали 2-рия трябва да му върне по-малка карта от боята,а не същата!!![/quote]Както се казва който се е преебал преебал който не да си чака реда.


Нед Окт 26, 2008 20:49
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Ное 27, 2006 19:33
Мнения: 2
Мнение Re: Обсъждане: Блато правила.
Аз съм я играл.Всеки може да каже боя само по 1 път... играе се до края на анонсите ... Може да се каже пас 1 път. С разменяне на карти не съм играл, но талано трябва да се види от всички не само от човека с 5 раце...


Нед Мар 29, 2009 17:05
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 18:30
Мнения: 7
Мнение Re: Обсъждане: Блато правила.
Айде пускайте това блато че вече нямам търпение... Няма значение правилата, макар че аз си го знам много по опростено - без тези "без коз и пас и там за малко ръце" и казваш винаги това каквото имаш, а не да се съобразяваш с това кой цвят е останал и качването НЕ Е задължително даже и при коза... ама ко да се прай... Ако трябва ще се съобразя с правилата просто давайте играта и да почваме :)


Сря Авг 05, 2009 22:02
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron