Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Елементарни правила за обявяване и разиграване ... 
Автор Съобщение
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 02:00
Мнения: 120
Мнение Re: Как да играем белот
Какво ще кажеш зависи от:резултата, от твоите кари и другите ти карти (примерно имаш ли карти за без коз, или всичко коз евентуално ако се обяви, преценяваш). Купата не е най-високата боя. Може пък да имаш примерно 3 кари и 2 пики. Няма да го оставиш на купа. Или пък ако е накрая на играта, директно всичко коз казвам. Има и контри. Следиш обявите най-вече.
Но аз по принцип, както пишеш ти, не бих "вдигнал" през ръка. Пас казвам.

_________________
[color=#0000FF][b]***[/b]
[b]Когато имаш успехи, печелиш фалшиви приятели и истински врагове, въпреки това, имай успехи.[/b]

[/color]


Чет Мар 10, 2011 17:54
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 02:00
Мнения: 10
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
моля за малко инфо,защото чух различни версии,коя боя се чисти за да се покаже друга боя?Примерно на каро коя се чисти за да се покаже че имаш купа?


Чет Мар 24, 2011 10:09
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 02:00
Мнения: 120
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Мен са ме учили така: Като чистиш червена боя си на другата червена, ако чистиш черна си на другата черна боя.
Или по-просто казано: Червена за червена, черна за черна.

_________________
[color=#0000FF][b]***[/b]
[b]Когато имаш успехи, печелиш фалшиви приятели и истински врагове, въпреки това, имай успехи.[/b]

[/color]


Чет Мар 24, 2011 18:10
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 02:00
Мнения: 10
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
и като се иска спатия,как ще покажеш че искаш пика? С коя от червените бои?? .................................

[size=85][color=#FF0000]Моля да уважавате желанието на потребителите да Ви помогнат и насочат и да не квалифицирате хората[/color][/size]


Чет Мар 24, 2011 18:37
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 09:27
Мнения: 460
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
голяма купа


Чет Мар 24, 2011 19:32
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 02:00
Мнения: 10
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Любо,би ли обяснил повече,защо купа,на какъв принцип се чисти купа? По долната боя,така ли да разбирам? Ако е така,на каро примерно какво трябва да се чисти за да покажеш че си на купа?Пика или спатия,напиши ми моля те какъв е твоя принцип. Ако има и други мнения от професионалисти,ще съм благодарна да ги чуя.


Пет Мар 25, 2011 11:34
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Прочети всички мнения по темата от първа страница до тук.
Може би ще откриеш отговора на въпросите си.
Мненията са написани от професионални белотаджии.

Приятна вечер

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Пет Мар 25, 2011 20:57
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 09:27
Мнения: 460
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Като нямаш как да чистиш и двете бои, които неискаш чистиш близката да тази която искаш и по-възможност голяма карта за горната боя и малка за долна. Но принципно чистенето е спрямо парта с който играеш :) не случайно добрите играчи предпочитат определени партове . С времето опознаваш мисленето му и става лесно :) огромно значение са и картите които бяга противника, а обявите преди туй :) .... ученето става с много гледане и мислене защо този даде туй :) влизаш в стая дето се играе белот и гледаш - а ако и намериш с някой да си на конф и той да ти обяснява защо го е направил е още по лесно
Аз тук научих много на конф с приятели, но се забавлявахме и си казвахме видяните грешки, така се учи човек :) от своите и чужди грешки


Пет Мар 25, 2011 22:58
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 13, 2009 02:00
Мнения: 10
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
[quote="6y6eTo"]Като нямаш как да чистиш и двете бои, които неискаш чистиш близката да тази която искаш и по-възможност голяма карта за горната боя и малка за долна. Но принципно чистенето е спрямо парта с който играеш :) не случайно добрите играчи предпочитат определени партове . С времето опознаваш мисленето му и става лесно :) огромно значение са и картите които бяга противника, а обявите преди туй :) .... ученето става с много гледане и мислене защо този даде туй :) влизаш в стая дето се играе белот и гледаш - а ако и намериш с някой да си на конф и той да ти обяснява защо го е направил е още по лесно
Аз тук научих много на конф с приятели, но се забавлявахме и си казвахме видяните грешки, така се учи човек :) от своите и чужди грешки[/quote]

Любо,ясно ми е че зависи от играта,от обявите и от много неща.Исках да знам има ли принцип по който се чисти дадена боя,това е.А това което каза,че се чисти малка за долна,не съм съгласна,защото по този начин подвеждаш парта си,че търсиш тази боя която чистиш,особено ако дадеш 7 или 8.


Съб Мар 26, 2011 10:01
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 09:27
Мнения: 460
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Ако искаш определена боя я чистиш отдолу нагоре :) права си - ама за това са нужни две да изчистиш :) тогава ще чистиш 2 бои ако ги имаш разбира се :)


Нед Мар 27, 2011 12:56
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
[quote="6y6eTo"]Като нямаш как да чистиш и двете бои, които неискаш чистиш близката да тази която искаш и по-възможност голяма карта за горната боя и малка за долна. Но принципно чистенето е спрямо парта с който играеш :) не случайно добрите играчи предпочитат определени партове . С времето опознаваш мисленето му и става лесно :) огромно значение са и картите които бяга противника, а обявите преди туй :) .... ученето става с много гледане и мислене защо този даде туй :) влизаш в стая дето се играе белот и гледаш - а ако и намериш с някой да си на конф и той да ти обяснява защо го е направил е още по лесно
Аз тук научих много на конф с приятели, но се забавлявахме и си казвахме видяните грешки, така се учи човек :) от своите и чужди грешки[/quote]

Може ли пак да обясниш, но по - подробно това, коетое написано?
Мен са ми казвали, че когато чистиш пика значи си на спата и обратното и когато чистиш купа значи си на кара и обратното. Това разбрах, че е така, но не разбрах когато си на спати и нямаш пико или пък на купи и нямаш кари. Как става чистенето в токива случаи. Не разбрах добре обяснението. Може ли по подробно


Нед Яну 08, 2012 23:12
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 09:27
Мнения: 460
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
е по-подробно няма :)
освен че .. аз като трябва да бягам черна за червена или обратното
- бягам малка пика за купа или голяма спатия за каро
- бягам малка кара за спатия или голяма купа за пика
т.е :) замислете се ако парта ви бяга голяма пика, малка спатия, голяма кара,малка лупа :lol: може да има значение ... или просто метайте за удоволствие, все пак е сайт за забавление и повечето ( с извинение ) от белот понятие нямат - както и аз де :e100:


Вто Яну 10, 2012 11:21
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 02:00
Мнения: 12
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
Основни прави в белота!!!
1.Да не се играе игра там където няма карта(Примерно без коз ако нямате вале или боя където я нямате)
2.Да не се сече анонс без туз,ако нямате за всичко(заради без коз)
3.Да не се вика без коз-без вале(само тузове се играят на боя винаги)
4.Да се играе стратегически по план(това е един от най-важните елементи в играта.Да се разбере как играе противника и да се играе според тях )
Всички тези неща са според картата на играта.Най-важният елемент в играта е да се знае разпределението на картата във играта тия правила са според тях.Но винаги има изключение ,защото по някои път се налива карта или не се връзка.


Нед Ное 18, 2012 14:42
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Ное 07, 2006 21:59
Мнения: 8
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
@DivG
Би ли се аргументирал по-ясно по 2ра и 3та точки, защото нищо не разбрах, особено от поясненията ти? Мерси.
И един въпрос - ако стартираш с два туза и тройна десетка, и парта ти е подръка, няма ли да обявиш без коз?


Сря Ное 21, 2012 08:28
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 02:00
Мнения: 12
Мнение Re: Елементарни правила за обявяване и разиграване ...
morphy кое не разбра явно не можеш да осмислиш правилата.Относно въпроса ти като имаш карта за игра примерно без коз без вале всичко коза ще е при другите.


Сря Ное 21, 2012 10:00
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron