Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Елементарни правила за обявяване и разиграване ... 
Автор Съобщение
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Как да играем белот
shalko, пиша ПО ПРИНЦИП какви са правилата без АКО! Ти най-добре трябва да знаеш какъв е принципа на играта "БЕЛОТ". Опитните играчи на белот знаят за какво точно пиша! А ситуации има много. Опита и знанието се придобиват в игрите! ПРИНЦИПА е важен! Не споря с теб за нито едно твое правило! Така е! Успех!

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Съб Окт 16, 2010 12:40
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 02:00
Мнения: 76
Мнение Re: Как да играем белот
Никой не спомена нещо много важно.А именно резултата...Защото много зависи дали си в началото ,средата на играта или в нейния край.Едни са анонсите при 0:0 а съвсем други при резултат 140:140.Добре е да се знае ,че не може да викнеш спатия-пас например в края на играта.Ако нямаш развитие на анонса си по-добре си пасувай.
А относно кой как анонсира и играе всеки си има някакъв стил и затова е добре да познаваш парта си и начина му на игра.Всеки си е изградил някакъв стил на игра и си държи на него и естествено си мисли че е най-правилния.

_________________
[color=#FF0040]Аз не съм от тия како Сийке,ама....[/color]


Съб Окт 16, 2010 13:51
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
Да, Ники, но за разлика от него, аз мога да го докажа. По това се различава посредствен играч от средно добър-фантазията. А много си прав, че резултата води играта, мисля, че съм го споменал и аз.


Съб Окт 16, 2010 14:03
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Май 22, 2010 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: Как да играем белот
Много е важен и резултата. Напълно съм съгласен с теб, како Сийке. В игрите се научаваш кое и как да играеш за да е най-правилното.


Съб Окт 16, 2010 14:05
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 02:00
Мнения: 76
Мнение Re: Как да играем белот
Явно съм го изтървал Шалко.Също така искам да добавя,че при всякакви игри(не само на карти)емоциите са много вредни.Добре е да не се ядосва човек и да играе спокойно.Викането на пук (дай да вкараме 2-3 игри после ще се обърне играта) понякога минава,но в повечето случаи е пагубно.....особено ако се играе на "вързано" :wink: И не забравяйте,че късмета е временен,а знанията са вечни.Наливането на карта все някога ще секне и тогава?
За мен лично успешна игра е когато сме успели с партньора да вземем максимума според картите ,които имаме дори и да загубим играта.Това е удоволствието да играеш,а не на всяка цена да биеш.

_________________
[color=#FF0040]Аз не съм от тия како Сийке,ама....[/color]


Съб Окт 16, 2010 14:11
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Май 22, 2010 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: Как да играем белот
Како Сийке, много, много умно написано. Браво! От прочетеното мога да кажа за теб, че си наистина добър играч.Точно написано: Не е важна победата, а удоволсвието от самата играта. Играта с партньорът ти трябва да ти доставя истинско забавление и удоволствие.


Съб Окт 16, 2010 14:39
Профил
печен
печен

Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 01:15
Мнения: 739
Мнение Re: Как да играем белот
Сетих се за един вид анонс. Един колега от Благоевград го използваше. :)
Като обявява "Каро" примерно, значи има малко кари, но на риск играта излиза. А като обявява "Кари" - положението е сигурно :) Същото е и на другите бои "Пика" / "Пики". Това тук не може да се случи, но на живо може и докато ги засечем с партньора, че си подсказват така, доста игри се губят.
Други приятели, пак екип се бяха разбрали, ако единия обяви каро примерно, то не иска да е каро, а една боя по-висока и партньора му казва купа. Настава тотално объркване. Но пък така риска е голям.


Съб Окт 16, 2010 20:55
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
Ама на живо може и да те понабият за подобни обяви.


Нед Окт 17, 2010 00:11
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 10, 2006 07:47
Мнения: 838
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="galin.com"]Сетих се за един вид анонс. Един колега от Благоевград го използваше. :)
Като обявява "Каро" примерно, значи има малко кари, но на риск играта излиза. А като обявява "Кари" - положението е сигурно :) Същото е и на другите бои "Пика" / "Пики". Това тук не може да се случи, но на живо може и докато ги засечем с партньора, че си подсказват така, доста игри се губят.
Други приятели, пак екип се бяха разбрали, ако единия обяви каро примерно, то не иска да е каро, а една боя по-висока и партньора му казва купа. Настава тотално объркване. Но пък така риска е голям.[/quote]
Първото е незаконно и се наказва със служебен резултат 151:0.

Второто е в сила ако играеш с постоянен партньор. На всичкото отгоре, след 2-3 подобни раздавания, ефектът от подобна тактика е нулев.

Чичо Ники

_________________
[b][color=#0000FF]Чичо Ники[/color][/b]


Нед Окт 17, 2010 08:40
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 21:41
Мнения: 3
Мнение Re: Как да играем белот
Попрочетох нещо от тая тема... нищо ново не научих, но все пак се е тръпка да прочетеш :)
Така...
Аз и моя парт играем белот сигурно 10 години, само на живо :)
Ето какво правим в някои ситуации, когато играем с отбори за пръв път примерно:
Когато противника е пръв, аз обявявам каро примерно, а моя парт казва пика.Уговорката е аз да го вдигна на всичко коз, защото знам, че когато той ме пресече когато те са под ръка, значи ги лъже (тоест той държи купиТози трик се получава абсолютно винаги, освен в случаите когато противника, който е под ръка няма дълга и властна пика примерно :)))) Това си важи за първа среща, а и доста често.
Друга ситуация: когато аз съм първи на боя на противника (този който е ОТДЯСНО на мен) и имам много слаби от нея (примерно боята е спатия, а аз имам само 7 или 8 или дама или дори поп спатия ЗАДЪЛЖИТЕЛНО му играя слабия си коз.... с очакването той да мине ниско и моя човек примерно да набие гол туз или гола девятка (това се получава рядко, но е доста ефектно, а и няма какво да се загуби... само може да се спечели) Ако моя парт има троен туз или двойна деветка няма как да не я направи... но ако е гола примерно само може да спечели...!
Друг момент, за който не прочетох е ситуацията, при която аз го наричам "кур капан". Примерно аз съм първи и съм ги взел на всичко коз. Имам вале и девет спатия примерно. Играя вале спатия и всички ми отговарят. После играя ниско под друго вале примерно или избивам някоя тройна девятка примерно и чакам противника да се хване. Той се хваща и играе спатия с надеждата, че парта му ме е спрял... но девет спатия си е в мен и си продължавам.
Искам да наблегна и аз на няколко момента: НИКОГА не обявявайте без коз, освен в много изключителни случаи! (мое мнение!!!)
Контрите са изключително средство, което решава играта... при добри играчи контри се бият постоянно и натежават в много случаи дори когато на единия отбор им върви повече :)
Още много неща се сещам но не ми се пише засега :)
Надявам се някаква дискусия да се заформи!
Поздрави!


Нед Дек 12, 2010 00:35
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 28, 2006 23:54
Мнения: 89
Мнение Re: Как да играем белот
Няма правила в тази игра, всичко е въображение! :))


Пон Яну 17, 2011 16:40
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="Maitapa"]Няма правила в тази игра, всичко е въображение! :))[/quote]

И опит. И добър партньор. И каквото дойде, след това. :thumbup:

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Сря Яну 19, 2011 21:47
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: Как да играем белот
Играта е доста консервативна така представена.За да е интересна, трябва да има "блъфчета".
За правило 1!!!Не съм съгласен!
Никога="желателно"
За правило 6!!!Не съм съгласен!
1.Не е задължително да се обявява втората боя, защото "доп.информация", ще я знае и противника, а вероятноста да не те уцели партньора е малка, още повече, че ако не тръгне с неговата си боя той ще гледа да "избие" на друга боя.
2.Не дай си боже партньорът да те остави на ПИКИ, поради липса на стабилна за всичко коз боя или липса на пика.
За правило 12!!!Не съм съгласен!
Ако имате дълга боя чистенето винаги започва с най-голямата не най малката...не се знае дали ще имате време да изчистите повече от една карта...

За играта на коз, партньора е ЗАДЪЛЖЕН при първо хващане да играе коз(независимо какъв е)...ако има!!!


Пет Яну 28, 2011 16:36
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 03, 2006 11:04
Мнения: 427
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="budjo"]Играта е доста консервативна така представена.За да е интересна, трябва да има "блъфчета".
За правило 1!!!Не съм съгласен!
Никога="желателно"
За правило 6!!!Не съм съгласен!
1.Не е задължително да се обявява втората боя, защото "доп.информация", ще я знае и противника, а вероятноста да не те уцели партньора е малка, още повече, че ако не тръгне с неговата си боя той ще гледа да "избие" на друга боя.
2.Не дай си боже партньорът да те остави на ПИКИ, поради липса на стабилна за всичко коз боя или липса на пика.
За правило 12!!!Не съм съгласен!
Ако имате дълга боя чистенето винаги започва с най-голямата не най малката...не се знае дали ще имате време да изчистите повече от една карта...

За играта на коз, партньора е ЗАДЪЛЖЕН при първо хващане да играе коз(независимо какъв е)...ако има!!![/quote]

От игра с партове с такова мислене като твойто ми отидоха два монитора,баце:)


Чет Фев 03, 2011 01:18
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 02:00
Мнения: 4
Мнение Re: Как да играем белот
lol @ budjo. Пич, много си далече от правилната игра. Всичко, което отхвърли е не само правилно, ами и задължително.


Пон Фев 07, 2011 20:34
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron