Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща
Елементарни правила за обявяване и разиграване ... 
Автор Съобщение
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="popcorn111"]Глупости на търкалета пишеш в момента. Вземи спри, че се излагаш. Има да учиш още много за белота. Успех![/quote]
Понеже пишеш, че не чета какво си писал, ще ти посоча постовете ти и ти ми кажи какво да чета. В този няма нито един аргумент върху тезата ти.


Пет Окт 15, 2010 17:57
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="popcorn111"]А ако имаш не вале каро, вале пика, какво правим?[/quote]
Този е по-зле от предния. Не мисля, че и някой друг трябва да го чете.


Пет Окт 15, 2010 17:58
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="popcorn111"]И shalko, време е да се разберем вече, по принцип ли пишеме или само за "ако". Защото и това е от значение. За да продължим спора както подобава като умни и възпитани хора. Успех![/quote]
Никой не пише за "ако". Обяснил съм конкретна ситация.


Пет Окт 15, 2010 17:59
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="popcorn111"]И ти също не си много близо до играта.[/quote]
За това не желая да споря, ти знаеш, играл си много срещу мен и си наблюдавал нивото ми. :e100:


Пет Окт 15, 2010 18:00
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="popcorn111"]Караш ме да пиша неща, които не ми се пишат за теб, така че по добре замълчи вече по този въпрос. И стига се прави на толкова велик, защото не си такъв. Ти изобщо не четеш какво съм написал. Как може да се спори с теб. Успех![/quote]
Аргумента ти е, да не се правя на велик...Това ли трябва да чета? Ако обичаш спри спам-а и пиши нещо читаво.


Пет Окт 15, 2010 18:02
Профил
напреднал
напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 09:27
Мнения: 460
Мнение Re: Как да играем белот
:) за Шалко съм убеден, че има понятие от играта ( поне малко )
а и е написала прекалено ясно нещата - така че ... ( другите тихоууу )
че ще зема викнела и ......
всеки играе различно и всеки е прав за себе си,
аз ги обявявам боите на тузове, за мен игра на гола 9 е смърт на 60% от случаите затова съм против
за всеки , който чака да му дойдат с каруцата му е гот дори като му играят 9
доколкото за първа обява без вале е относително - както и безкоз без вале - зависи кой поред си, тузовете които имаш какви са и още много други неща - като резултат и т.н.
теории и вероятности милион, важно е да познаваш парта си и той теб и разбира се да влиза някаква карта


Пет Окт 15, 2010 18:29
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
Мнение Re: Как да играем белот
6y6eTo, умните хора не използват винкел за да убедят другите в това което, мислят. Разбира се, че всичко е относително. И за всяка игра е различно. Принципа е важен да знаеш и точно това написах. Явно или не разбирате от белот или не разбирате Български език. Учете се и на двете. Успех!

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Пет Окт 15, 2010 18:51
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение Re: Как да играем белот
Преди няколко поста, казах, че много неща са относителни именно, за да прекратя бъдещи спорове в зародиш, защото е нормално да има разногласия, понеже много хора играят по различен начин и за тях това е може би е правилния, все пак различни хора, различни характери --> различни мнения.. "Правилата" или по-точно начините за разиграване написани от шалко, са някаква основа за познания към играта белот, а от тях има безброй ситуации, които могат да се извадят и това прави нещата относително, но кой да ме прочете...

_________________
Целият живот е една лъжа и очакваме хората да не ни лъжат?!(колко сме наивни понякога)


Пет Окт 15, 2010 19:12
Профил
печен
печен

Регистриран на: Съб Юни 23, 2007 01:15
Мнения: 739
Мнение Re: Как да играем белот
Всичко много зависи от стила и на четиримата играчи.
Играл съм белот с човек, който не броеше след края на играта картите. Направо записваше резултата. Играл съм и с човек, който в 70% от анонсите си стартира със "спатия". И двамата са отлични играчи. Всичко е до въпрос на пасване. Не може партньора ти да е агресивен в анонсите, ти да пасуваш и да играе сам все на риск. Също не може да разчиташ да ти се пада хубава карта постоянно.
Играли сме игри с резултати от порядък 22 на 25, докато не ни се обелят лактите и не почнеш да бъркаш картите. (и не свърши пиенето :))
Случвало се и 8 на 1 и после 10 на 13. Картата се върти.
Но по-лошо от неразбран партньор няма. Така че трябва да знаеш как играе партньора ти.

По-здрави и по-нови карти :), че старите се познават :)

Галин


Пет Окт 15, 2010 20:44
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="rokera_henry"]Преди няколко поста, казах, че много неща са относителни именно, за да прекратя бъдещи спорове в зародиш, защото е нормално да има разногласия, понеже много хора играят по различен начин и за тях това е може би е правилния, все пак различни хора, различни характери --> различни мнения.. "Правилата" или по-точно начините за разиграване написани от шалко, са някаква основа за познания към играта белот, а от тях има безброй ситуации, които могат да се извадят и това прави нещата относително, но кой да ме прочете...[/quote]
Митя, нищо относително няма в правилното обявяване. Проблема е в това, че се мисли върху това което се пише(пуканките). Ако имаш 4 хубави купи с друго вале(без значение кое е то) и си под ръка, имаш точно 4 от 5 ръце на всичко коз, от първите пет карти(много малка е вероятноста да имаш по-добра ръка). Вале купа е без значение и никого не лъжеш, защото инициативата е в теб, ти си под ръка и ти атакуваш. Дори партньора ти да е под ръка и атакува купа, отново държите минимум 3 от игралните бои. Да не говорим, че шанса да попадне у вас липсващото вале купа,след раздаване на последните 3 карти, е точно 50%(4Х25%=100%, за всеки от играчите по 25%, ти +партньора=50%). Ти му пишеш да ти докаже с аргументи, то те праща да учиш Български, а си слага запетайките където му е кеф.


Пет Окт 15, 2010 21:10
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение Re: Как да играем белот
Не съм казал, че обявата е грешна, но точно за това по-горе подчертах, че всеки играе различно и има различно мнение и поглед върху играта и за него така е правилно.. Но тези начини на разиграване, които си споменал в първия ти пост, би трябвало всеки играч на средно или над средното ниво да ги знае, от там нататък как ще се импровизира е въпрос на личността, а именно дали агресивно или пасивно ще подходи.. Много хора биха реагирали по различен начин на тази карта, която ти казваш(4купи и странично вале). Някои ще премълчат, други ще обявят и прочие.. Това прави играта интересна, а именно борбата не само на карта срещу карта, а и на знания и умения, за това винаги съм твърдял, че се иска да си я разбираш играта, а късметът е просто в плюс, но колкото и да си майстор, няма как без късмет и това е факт, който всеки го знае..

_________________
Целият живот е една лъжа и очакваме хората да не ни лъжат?!(колко сме наивни понякога)


Пет Окт 15, 2010 22:36
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 02:00
Мнения: 138
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="rokera_henry"]Не съм казал, че обявата е грешна, но точно за това по-горе подчертах, че всеки играе различно и има различно мнение и поглед върху играта и за него така е правилно.. Но тези начини на разиграване, които си споменал в първия ти пост, би трябвало всеки играч на средно или над средното ниво да ги знае, от там нататък как ще се импровизира е въпрос на личността, а именно дали агресивно или пасивно ще подходи.. Много хора биха реагирали по различен начин на тази карта, която ти казваш(4купи и странично вале). Някои ще премълчат, други ще обявят и прочие.. Това прави играта интересна, а именно борбата не само на карта срещу карта, а и на знания и умения, за това винаги съм твърдял, че се иска да си я разбираш играта, а късметът е просто в плюс, но колкото и да си майстор, няма как без късмет и това е факт, който всеки го знае..[/quote]
:e240:
Aбе умното си е умно.
И темата си е хубава, нека не я превръщаме в арена на спорове и обиди.
Шалко е направил много добре като е отворил тази тема и въпреки, че всеки играе различно, все пак в белота има едни малки неписани правила които е добре да се спазват. Просто тук си споделяме част от тях. Сигурна съм че всеки би имал какво да добави, затова нека пишем по темата и да спрем с личните нападки.


Пет Окт 15, 2010 22:49
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 03, 2007 22:24
Мнения: 7092
Мнение Re: Как да играем белот
[quote="insbruk"][quote="rokera_henry"]Не съм казал, че обявата е грешна, но точно за това по-горе подчертах, че всеки играе различно и има различно мнение и поглед върху играта и за него така е правилно.. Но тези начини на разиграване, които си споменал в първия ти пост, би трябвало всеки играч на средно или над средното ниво да ги знае, от там нататък как ще се импровизира е въпрос на личността, а именно дали агресивно или пасивно ще подходи.. Много хора биха реагирали по различен начин на тази карта, която ти казваш(4купи и странично вале). Някои ще премълчат, други ще обявят и прочие.. Това прави играта интересна, а именно борбата не само на карта срещу карта, а и на знания и умения, за това винаги съм твърдял, че се иска да си я разбираш играта, а късметът е просто в плюс, но колкото и да си майстор, няма как без късмет и това е факт, който всеки го знае..[/quote]
:e240:
Aбе умното си е умно.
И темата си е хубава, нека не я превръщаме в арена на спорове и обиди.
Шалко е направил много добре като е отворил тази тема и въпреки, че всеки играе различно, все пак в белота има едни малки неписани правила които е добре да се спазват. Просто тук си споделяме част от тях. Сигурна съм че всеки би имал какво да добави, затова нека пишем по темата и да спрем с личните нападки.[/quote]
Именно това казвам и за това в началото вметнах, че много от нещата, да не кажа и всичко е относително, защото всеки си има гледна точка, уж да спра излишни спорове, след които се превръщат в нападки и смисъла на тази тема се убива, а наистина е хубава, понеже когато съм играл белот в сайта, а и въобще, на някои играчи тези правила им обягват.. И тези ненаписани правила се определят именно от импровизацията на дадената личност и за това опират уменията на даден играч. Но много хора, както е и ставало преди, ще ми кажат, че всичко е късмет, но един добър играч знае, че не всичко в играта на карти е късмет, но и не споря, че е нужен.. Иначе браво за темата, понеже доста хора, които сега навлизат в "бранша" тези съвети ще са им полезни, защото тези "правила" са правилни за мен или поне аз така играя(или поне се стремя, но който е играл с мен знае де.. :) ) Но пак се опира на гледната точка за правилно и не правилно.. Както и да е.. Това е основата, а как ще градите по-нататък - това вече вие си го решавате.. :)

_________________
Целият живот е една лъжа и очакваме хората да не ни лъжат?!(колко сме наивни понякога)


Пет Окт 15, 2010 23:11
Профил
луд за връзване
луд за връзване
Аватар

Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 02:00
Мнения: 5149
 Още за Правилата в белота
Никога не е лошо да научиш още нещо за белота!

1. Никога не се обявява боя без вале на първия анонс, когато си ПЪРВИ. Дори да имаш пет карти от една боя. Чакаш развоя на играта и мълчиш. Натискаш ПАС. За да не подведеш партньора си. Ако противникът обяви боя, тогава на втория анонс си казваш боята. Така партньора ти ще знае, че имаш карти на съответната боя, но нямаш вале на нея.

2."Третият, плаче и набива!" Щом партньора ти атакува, КАЧВАШ СЕ с най-високата си карта.

3.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при обявена боя от партньорът ти се играе коз. БЕЗ значение дали е "гола" девятка или седмица.

4."НЕ СЕ ИЗБИВА" на двойна девятка или десятка.

Успех в игрите!

_________________
[color=#FF0000][b]Правдата не е двупосочна улица[/b][b]![/b][/color]


Съб Окт 16, 2010 09:31
Профил
напреднал
напреднал

Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 22:25
Мнения: 493
Мнение Re: Още за Правилата в белота
[quote="popcorn111"]Никога не е лошо да научиш още нещо за белота!

1. Никога не се обявява боя без вале на първия анонс, когато си ПЪРВИ. Дори да имаш пет карти от една боя. Чакаш развоя на играта и мълчиш. Натискаш ПАС. За да не подведеш партньора си. Ако противникът обяви боя, тогава на втория анонс си казваш боята. Така партньора ти ще знае, че имаш карти на съответната боя, но нямаш вале на нея.

2."Третият, плаче и набива!" Щом партньора ти атакува, КАЧВАШ СЕ с най-високата си карта.

3.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при обявена боя от партньорът ти се играе коз. БЕЗ значение дали е "гола" девятка или седмица.

4."НЕ СЕ ИЗБИВА" на двойна девятка или десятка.

Успех в игрите![/quote]
1. Винаги се обявява боя без вале на първи анонс, ако имаш странично вале. Само ако имаш 5 карти от тази боя, пасуваш.
2. Ако имаш поп и десятка, не е нужно да слагаш 10-та.
3. Никога не се играе гола девятка(само в случай, че си подготвен за без коз), да не говорим ако обявата на партньора ти е пресичане на тяхна обява.
4. Съвсем спокойно можеш да избиеш, ако обявата е на партньора ти, да не говорим, че има вариант двойната ти девятка да е с асо.


Последна промяна shalko на Съб Окт 16, 2010 14:05, променена общо 1 път

Съб Окт 16, 2010 12:13
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 182 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron