Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Цар с/у цар и кон (или офицер) 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 02:00
Мнения: 3
Мнение Цар с/у цар и кон (или офицер)
Здравейте, модератори! Не открих подобна тема, затова отварям нова. Защо няма опцията за автоматично реми при останали на дъската само два царя или цар с/у цар и кон (или офицер)? Вече два пъти попадам на играчи, които не приемат предложението ми за реми, защото били с офицер, респективно с кон. И местят, та искри хвърчат. Факт е, че мат в такава ситуация е невъзможен. Благодаря.


Сря Яну 04, 2012 13:32
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
Единствената опция за момента е реми, което трябва да се приеме от противника.


Чет Яну 05, 2012 18:50
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 02:00
Мнения: 3
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
Така е, но имах предвид, че явно много хора не знаят че е реми и не приемат предложението. Може би с надеждата за победа :) И след като мат в тази ситуация е невъзможен, би трябвало ремито да е автоматично... Извинявам се, ако издребнявам... :)


Пет Яну 06, 2012 08:22
Профил
Глобален Модератор
Глобален Модератор
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 07, 2006 14:39
Мнения: 13440
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
За момента няма да има автоматично реми в шаха.


Нед Яну 08, 2012 03:03
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
Да ви кажа и аз доста недоволствах срещу това - но вкрайна сметка се примирих - това са условията на сайта - като не ги приемам няма да играя тук..... :wink:


Нед Яну 08, 2012 20:47
Профил
новак
новак

Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 02:00
Мнения: 3
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
Не става въпрос за недоволство, сайта ми харесва и с удоволствие го използвам :) Просто давам идея с надеждата за бъдещо подобрение :) В спора се ражда истината... Успех на всички в тази прекрасна игра!


Вто Яну 10, 2012 08:31
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 02:00
Мнения: 5
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
[b]В нито един сайт за шах не се предлага " автоматично реми " . [/b]


Вто Яну 24, 2012 21:27
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 15, 2011 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
[quote="guest_21979"][b]В нито един сайт за шах не се предлага " автоматично реми " . [/b][/quote]

:e180: В случая не сте прав - не искам да посочвам сайтове за да не става " :spam: спам"


Чет Яну 26, 2012 00:09
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 02:00
Мнения: 5
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
Ако не представлява трудност изпрати ми на лично съобщение с някой сайт в който се предлага въпросната опция. Играл съм на много места, но не съм срещал подобна опция.


Чет Яну 26, 2012 21:43
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 08:31
Мнения: 47
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
Рядко пиша вече във форума,но като проследих постовете по тази тема,не се сдържах!То бива наглост и тъпотия,но това вече е прекалено!В специалните сайтове за шах,не се "предлага" автоматично реми,а автоматично става реми,когато останат такива фигури на дъската!Тоест никой не предлага на никой реми,а играта свършва автоматично със знак за равенство!Убеждавам се,че тук повече от половината въобще си нямат понятие от шах,щом си позволяват нагло да спорят по тази тема! Не мога да разбера и администраторите,защо не са взели мерки веднага още при пускането на шахмат в сайта,всичко да бъде по правилата,а не каквото дойде!!!!


Чет Фев 02, 2012 14:17
Профил
новак
новак

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 02:00
Мнения: 14
Мнение Re: Цар с/у цар и кон (или офицер)
Да това наистина трябва да се направи на blitz много гадно може да се загуби за тези които играят!


Пет Юни 29, 2012 14:36
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 02:00
Мнения: 4
Мнение МОЛЯ ЗА ВНИМАНИЕ!!!
Искам да Ви припомня правилото, което важи при "блитз" : Когато противника няма матов материал(пешка, топ, дама, 2 офицера или два коня), ако съм в "цайтнот" е реми! Ако не ми вярвате може да го проверите!!! Така ще се реши проблема "цар срещу офицер/кон и цар". Който и да е в "цайтнот" това е реми. Такива са правилата!


Нед Дек 23, 2012 12:58
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 02:00
Мнения: 4
Мнение Re: МОЛЯ ЗА ВНИМАНИЕ!!!
НЯКОЙ ЩЕ МИ ОТГОВОРИ ЛИ???


Пон Дек 24, 2012 10:10
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 08:31
Мнения: 47
Мнение Re: МОЛЯ ЗА ВНИМАНИЕ!!!
[quote="delux_961"]НЯКОЙ ЩЕ МИ ОТГОВОРИ ЛИ???[/quote]

Колега,вероятно не е "толкова важно" да се играе по правилата,а просто да се отчита дейност!:)Какво да кажа ,когато имах подобен случай с цар срещу цар,срещу един играч с ник patrik639,който пише обидни имейли, срещу всеки който го бие,въпреки че е бил наказван!Човекът беше с фигура повече,но понеже аз играх доста по-добре от него и стигнах до реми,когато не може да произведе пешката!Онзи ми даде пешката и почна да мести царя за да ме бие по цайтнот!Имах повече от 30 секунди,но понеже момчето пращеше от злоба и искаш да бие по време,когато няма как да бие!Това мен ме ядоса и след като го бях бил първата партия и видях,че е некоректен играч,не пожелах да играя срещу такива хора,които нямат достойнство!На всичкото отгоре,човекът ми писа съобщение в което ми казва,че ме е бил и т.н.подплатено с нецензурни объщения към мен!Тези ситуации дават хляб на комплексарите и стават спорове,а тук сме уж да си правим кефа и да изпитаме удоволствието от реалната игра!


Сря Дек 26, 2012 02:13
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 02:00
Мнения: 4
Мнение Re: МОЛЯ ЗА ВНИМАНИЕ!!!
"Шахът е проста игра, но за умни хора" така казваше треньорът ми :Д. Не им обръщай внимание.

Моля администраторите да решат този проблем. Това е груба грешка от тяхна страна. Ако ще играем, дайте по правилата, да не си измисляме нови. Пак ще го повторя: Когато противника няма матов материал, си в цайтнот е реми. Искам да обърна внимание на "двата коня". Ако противника има два коня той печели, защото все пак има мат, нищо че е шаблонен. Офицер и кон също печелят, така както два офицера. Едва ли в сайта има някой, който знае как се дава мат с офицер и кон, но това е друга тема. Не знам дали ме разбирате, Моля някой админ да се свърже с мен да им обясня по-точно... и да коригират тази грешка.


Сря Дек 26, 2012 10:00
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на: