Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
ШАХ - царица 
Автор Съобщение
новак
новак

Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 23:47
Мнения: 1
Мнение ШАХ - царица
Поздравления за играта!!! Имам само 1 възражение - когато някой изкара пешка се сменя с царица - 1,2,3... В крайна сметка в шаха има само 1 царица и когато е в игра не можеш да изкараш, а можеш само някоя от загубените фигури. И второ - когато останеш само с цар не видях да се броят ходове за пат (може и да не са били достатъчно). Благодаря!!!


Пон Окт 06, 2008 10:43
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 10, 2006 07:47
Мнения: 838
Мнение Re: ШАХ - царица
[quote="PAC0"]Поздравления за играта!!! Имам само 1 възражение - когато някой изкара пешка се сменя с царица - 1,2,3... В крайна сметка в шаха има само 1 царица и когато е в игра не можеш да изкараш, а можеш само някоя от загубените фигури. И второ - когато останеш само с цар не видях да се броят ходове за пат (може и да не са били достатъчно). Благодаря!!![/quote]
Поправка:
Имаш право да произведеш до 8 царици.
Чичо Ники

_________________
[b][color=#0000FF]Чичо Ники[/color][/b]


Пон Окт 06, 2008 10:49
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 15:50
Мнения: 6
Мнение Re: ШАХ - царица
аз нямам вазражение относно царица които може да си изкара 20 но неможе постояно като седне6 и противника да напуска играта 6тото е загубил царица в на4алото на пример!!! :шоцк: :? 8) :ролл: ....ако може да се направи така 4е ако даден игра4 развали игра да му се отнемат троино точки или нещо такова неможе така


Нед Окт 26, 2008 20:38
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 09:20
Мнения: 3
Мнение Re: ШАХ - царица
Съгласен съм с теб, че е досадно да се напускат игрите, но бих те подкепил, при условие, че има бутон - Предавам се. Все пак това е част от партията. Част от правилата. Другото което разработчилите са пропуснали е времената. много тромаво са направени. Не винаги шаха е скоростен. А когато е, има и опция "бонус време при ход" - Фишър.
Другото, което не ми допада, че след края на играта не може да си разгледаш партията и/или да си я изпратиш на имейл.


Пон Окт 27, 2008 19:16
Профил
новак
новак
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 17, 2007 20:15
Мнения: 60
Мнение Re: ШАХ - царица
[quote="4i4o.Niki"]Поправка:
Имаш право да произведеш до 8 царици.
Чичо Ники[/quote]

Къде е логиката да произведеш до 8 царици, чичо Ники ?
Нали ако играеш шах ин риъл, разполагаш само с фигурите, които са ти били взети. Като не е имало игри по интернет, да не би да е имало правило да изкараш фигурка (примерно фриц) и да кажеш "Ей тва ся ше ми е 2-рата царица'" ?
Разбира се, възможно е да греша, но ще се радвам, ако ми посочиш къде в правилата на шахмата е написано, че може да си имаш до 8 царици (колкото са пешките) + една по дифолт = 9 ?!?!?!


Сря Мар 18, 2009 19:59
Профил
печен
печен
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 10, 2006 07:47
Мнения: 838
Мнение Re: ШАХ - царица
Из правилата на играта шах:
[b][i] Произвеждане
Когато пешка достигне последния (осмия) хоризонтал на шахматната дъска, тя може да бъде заменена след избор на играча за царица, топ, офицер или кон от същия цвят. Обикновено се избира пешката да бъде заменена с царица, но в някои случаи се избира друга фигура. [/i][/b]
[size=85]Източник: [url=http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D1%85%D0%BC%D0%B0%D1%82]Wikipedia[/url][/size]

А относно:[quote="LUCKY_TO"]Къде е логиката да произведеш до 8 царици, чичо Ники ?
Нали ако играеш шах ин риъл, разполагаш само с фигурите, които са ти били взети. Като не е имало игри по интернет, да не би да е имало правило да изкараш фигурка (примерно фриц) и да кажеш "Ей тва ся ше ми е 2-рата царица'" ?
[/quote]
В професионалния шахмат доста рядко се достига до произвеждане на дама (царица).
В срещите между начинаещи, за означаване на дама (царица) най-често се използва обърнат топ (поне аз така правя ;)).
И последно, за да не каже някой, че няма как да се изкарат повече от две дами (тъй като има най-много два топа за обръщане ;)) - правилата са си правила, друг въпрос е как ще бъдат прилагани.
Чичо Ники

_________________
[b][color=#0000FF]Чичо Ники[/color][/b]


Чет Мар 19, 2009 16:00
Профил
новак
новак

Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 02:00
Мнения: 1
Мнение Re: ШАХ - царица
Просто премахнете рейтинга.От него се разваля удоволствието


Вто Апр 07, 2009 12:28
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 08:31
Мнения: 47
Мнение Re: ШАХ - царица
[яуоте="ЛУЦКЪ_ТО"][яуоте="4и4о.Ники"]Поправка:
Имаш право да произведеш до 8 царици.
Чичо Ники[/яуоте]

Къде е логиката да произведеш до 8 царици, чичо Ники ?
Нали ако играеш шах ин риъл, разполагаш само с фигурите, които са ти били взети. Като не е имало игри по интернет, да не би да е имало правило да изкараш фигурка (примерно фриц) и да кажеш "Ей тва ся ше ми е 2-рата царица'" ?
Разбира се, възможно е да греша, но ще се радвам, ако ми посочиш къде в правилата на шахмата е написано, че може да си имаш до 8 царици (колкото са пешките) + една по дифолт = 9 ?!?!?![/яуоте]

Научи първо правилата и тогава говори небивалици!Като те слушам май скоро си се научил да играеш шах!


Сря Юли 29, 2009 01:37
Профил
новак
новак

Регистриран на: Чет Фев 11, 2010 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: ШАХ - царица
Относно логиката на произвеждане на нова царица-пешката( пехотинеца) достигайки края на дъската се повишава в чин-от обикновен войник става примерно генерал или полковник, а в играта на шах той става дама, топ, кон или офицер. При това на дъската вече има една пешка по- малко. Взетите фигури НЕ ВЪЗКРЪСВАТ! Затова няма проблем колкото пехотинеца са заслужили да бъдат наградени с повишение, толкова може да бъдат повишени в ранг. Нека никой не си мисли -Я дамата возкресе-а околните кибици- во истина возкресе :lol:


Съб Фев 13, 2010 19:54
Профил
новак
новак

Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 02:00
Мнения: 2
Мнение Re: ШАХ - царица
Абе я вземете прочетете правилата и тогава говорете. Аз съм ходил на турнири по шах, и до сега не съм бил на турнир, на който не можеш да имаш повече от 1 царица. Освен това си го пише и в правилниците.


Пон Мар 07, 2011 16:36
Профил
новак
новак

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 02:00
Мнения: 5
Мнение Re: ШАХ - царица
[center][b]ПРАВИЛНИК НА ШАХМАТА НА ФИДЕ[/b][/center]

[b]Когато пешката достигне последния ред от стартовата си позиция, трябва да бъде заменена като част от този ход с нова дама, топ, офицер или кон от същия цвят. Изборът на състезателя не е ограничен по отношение на взетите преди това фигури. Тази замяна на пешката с друга фигура се нарича „произвеждане“ и новата фигура влиза в игра незабавно.[/b]

[b]Кратко, точно и ясно.[/b]


Съб Мар 19, 2011 19:07
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron